Rezultate te kerkimit per termin: +Siprfaqet

Total: 15
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.625Z

Ndërtimi në ngërç

Sektori i ndrtimit n Shqipri duket si i zn “ngr”. Prej m shum se nj viti nj numr i madh kompanish nuk kan ndrtuar asnj objekt, dukeq edhe nj numr i madh punonjsit t mbeten pa pun. Shoqata e Ndrtuesve prej kohesh i kat ditur qeveris me an t letrave zyrtare vshtirsit me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.416Z

Moti shkakton pasoja tragjike në Europë, 800 viktima

Europa nuk po merr dot frym nga i nxehti prvlues q po shkakton qindra viktima, veanrisht n Rusi dhe Ukrain. N kt t fundit, temperaturat jan mbi 35 grad Celcius, temperatura kto t rralla pr vendin e si pasoj njerzit jan dyndur n lumenj e liqene. Por nevoja pr t'u freskuar i ka marr jetn 800 personave

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.202Z

Rrëshqitja e tokës, banorët braktisin shtëpitë

Kan nisur montimin e banesave pr t shptuar 't mundin, pas dmtimit q solli n disa prej ndrtesave shembja e toks. Bhet fjal pr 30 familje n fshatin Dorz t Librazhdit, t cilt q prej dits s premte e kalojn natn jasht, n pamundsi pr t'u strehuar n shtpit e tyre. Levizjet tektonike n kt zon kan zhvendosur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.839Z

Gjana: Qeveria ka zbutur ngarkesn fiskale pr t ulur mimet

Ministri i Bujqsis, Ushqimit dhe Mbrojtjes s Konsumatorit, Jemin Gjana, u shpreh sot paradite n seancn plenare t Kuvendit t Shqipris, se qeveria ka zbutur ngarkesn fiskale si nj prpjekje t drejtprdrejt pr t ndikur n mnyr indirekte n mimet e produkteve t ndryshme ushqimore. N kuadrin e politi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.658Z

Korçë, plani qendrës së qytetit dështon në KRT

KRT-ja e bashkis s Kors nuk ka mundur as n mbledhjen e radhs t gjej konsensus pr miratimin e masterplanit t qendrs s qytetit. Pr m tepr se 5 or antart e saj, por edhe grupe t ndryshme interesi jan prfshir n debate t ashpra, pa arritur t konkludojn n votimin e nj varianti prfundimtar t ktij masterpla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.404Z

Pollo: Rishikim të titujve të pronësisë

Nj vit pas miratimit t ligjit pr verifikimin e titujve t pronsis, ministri i Shtetit Genc Pollo deklaron se komisionet vendore t vlersimit pran prefektuarave kan shqyrtuar 693 vendime. Deklarata e zotit Pollo vjen pas mbledhjes s fundit pr kt vit me antart e Komisionit qeveritar t toks pr verifikim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.266Z

Zjarr në Urën Vajgurore, dyshohen pronarët e guroreve

Berat Nj zjarr ka rn mesditn e djeshme n nj kodr me pisha n qytezn e Urs Vajgurore. Nj siprfaqe prej rreth 25 hektarsh me shkurre sht shkrumbuar plotsisht, ndrsa flakt kan prfshir edhe pishat. Zjarri u shfaq rreth ors 14:00 n lagjen e quajtur "Guri i Bardh", ku n mes t kodrs jan shfaqur shenjat e p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama