Rezultate te kerkimit per termin: +Socialistt

Total: 292
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.480Z

Socialistët bojkot seancës së sotme të Parlamentit

Socialistt nuk do t jen n seanc plenare t pasdites. Pjesa e grupit parlamentar e mbetur jasht grevs s uris sht mbledhur n nj prej lokaleve n bulevardin "Dshmort e Kombit" dhe ka marr vendimin pr t bojkotuar parlamentin. N orn 18, kur do t zhvillohet seanca e pasdites, socialistt do t zhvil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.873Z

Socialistt, bojkot kuvendit t enjten

Grupi kuvendor socialist vendosi sot që të mos marrë pjesë në seancën parlamentare të së enjtes. Bojkoti vijon në shenjë protestë ndaj masës disiplinore të marrë ndaj deputetit Taulant Balla dhe tërheqjes së vëmendjes për deputetin Sajmir Tahiri.Në një protestë të m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.334Z

Strategjia e PS, bllokimi i rrugëve nacionale

Protesta e socialistve pr hapjen e kutive zhvendoset nga Tirana n disa zona t vendit, nga jugu n veri, por grevat e uris po zvendsohen me nj strategji t re, at t bllokimit t akseve kryesore nacionale. Pas tentativs pr bllokimin e rrugs n Shkodr nga t rinjt socialist lokal, socialistt uzurpuan sot me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.873Z

Të pëndjekurit hedhin poshtë mundësinë e bashkëpunimit me PS

Ish t prndjekurit e vlersojn si mashtrim prfshirjen si nj alternativ prfaqsuese e ksaj shtrese n programin e ri politik t socialistve. Agim Musta prfaqsues i nj prej shoqatave t ish-t dnuarve politik, hedh posht do mundsi bashkpunimi me socialistt, pasi sipas tij jan vet ata q kan artikuluar se jan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.846Z

PS: Grdeci srish n Kuvend, krkohet dorheqja e Berishs

Burime nga selia e Partis Socialiste bjn me dije se n seancn e sotme parlamentare ligjvnsit socialist do t risjellin n rendin e dits shtjen e Grdecit. Sipas t gjitha gjasave socialistt srish do t cilsojn si korrupsion shttror at ka ndodhi n Grdec, tashm edhe n dritn e fakteve t reja t publikuara nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.427Z

PS i bindet ndërkombëtarëve, mund të presim Venecian për kutitë

Edi Rama: “Kshilli i Europs mund t bj far t doj pr t zbardhur at q krkon. Ne jemi t qart n at q krkojm, ndaj nuk i drejtohemi as Komisionit t Venecias as ndonj komisioni tjetr”. Kjo sht deklarata q kryesocialisti Edi Rama kan 26 shkurt t ktij viti vetm nj dit pasi socialistt thyen bojkot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.416Z

Socialistët vendosin të mos votojnë asnjë ligj

Socialistt jan t vendosur pr t mos votuar asnj projektligj apo vendim q maxhoranca do sjell n Parlament. Grupi kuvendor socialist i mbledhur pas mesdite, ka marr vendim q t marr pjes n diskutimin e projektligjeve q jan n rendin e dits s seancs s nesrme plenare, por mos jet i pranishm n votimin e tyr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama