Rezultate te kerkimit per termin: +Sofjes

Total: 524
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.725Z

CSKA e Sofjes mund kampionen e Maqedonisë 2-0

CSKA-ja e Sofjes, kundërshtari i Dinamos në Kupën fitoi sot miqësoren me kampionen e Maqedonisë, Rabotnichki Kometal me rezultatin 2-0. Golat për nënkampionët e Bullgarisë u shënuan nga i njëjti lojtar Florentin Petre. Ndërkohë, bëhet e ditur nga bashkëpunëtori i albania-sport.com,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.210Z

Enco Malindi, testime te Slavia e Sofjes

Dash Frashëri Enco Malindi, sulmuesi i talentuar i Partizanit, do të niset në fundjavë drejt Bullgarisë për t'u testuar me Slavian e Sofjes, skuadër e kategorisë maksimale në atdheun e Hristo Stojckovit, ku më parë kanë luajtur edhe dy futbollistët e Kombëtares shqiptare, Alban Bushi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.535Z

FSHF përgënjeshtron Petroviç, serbi pranë Levskit të Sofjes

Spekulimet rreth emërimit të Ljupko Petroviç në stolin e Kombëtares shqiptare janë mbyllur zyrtarisht nga Federata Shqiptare e Futbollit. Institucioni që drejton sportin më popullor në vend, nëpërmjet një deklarate për shtyp i ka cilësuar vetëm mediatik emrat e trajnerëve që qarkull

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.482Z

Prapaskenat e Sofjes; Macron pyet pse Ballkani do BE-në, ja batuta e Ramës

Liderët e Ballkanit Perëndimor për të parën herë në histori u ulën të gjithë bashkë në një tryezë të përbashkët bisedimesh me homologët e Bashkimit Europian në Samitin e Sofjes. Përveç deklaratës së vendeve anëtare, ku theksohej mbështetja për integrimin e rajonit dhe për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.748Z

Bashkia e Sofjes, asistencë Tiranës për projekte me rëndësi

Bashkia e Sofjes në Bullgari do të mbështesë me projekte konkrete bashkinë e Tiranës për ndërtimin e Tramit, menaxhimin e ujrave të zeza dhe mbetjeve të ngurta si dhe sistemimin e trafikut. Kreu i bashkisë së kryeqytetit shqiptar ka firmos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.322Z

Bullgari, tërmet 5.8 ballë rihter 30 kilometra larg Sofjes

SOFJE- Një tërmet me magnidutë 5.8 ballë të shkallës ''Rihter'' goditi gjatë natës së kaluar Bullgarinë, rreth 30 kilometra larg Sofjes, pa shkaktuar viktima, deklaroi pak më parë ministri i Brendshëm bullgar, Tsvetan Tsvetanov gjat&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.667Z

Bullgari, “lëvizja e fshehtë” bllokon Universitetin e Sofjes

SOFJE-Studentët e Universitetit të Sofjes iu bashkuan sot lëvizjes së fshehtë që shkaktoi shumë bujë në protestat e zhvilluara në mesin e qershorit kundër kryeministrit të qendrës së majtë Plamen Oresharski duke zënë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama