Rezultate te kerkimit per termin: +Sofjes

Total: 524
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.232Z

Semina fiton, Malindi humbet

Ish-sulmuesi i Partizanit, Enco Malindi, tashmë në forcë me Slavian e Sofjes luajti për 90 minuta në derbin e humbur 2-0 me CSKA-në, që realizoi dy herë në pjesën e parë: Petre (17'), Tinev (39'). Sulmuesi i kombëtares shqiptare U-21 pati një rast të mirë shënimi në qysh në minut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.116Z

Bullgari, mijëra policë në protestë

Sofje -Të paktën 6 mijë policë kanë protestuar sot Sofje, në kryeqytetin e bullgar, duke kërkuar nga qeveria rritje të rrogave për 50 % dhe përmirësimin e kushteve të punës. Policët që kishin ardhur nga e gjithë vendi, parakaluan në qendër të Sofjes, ndërsa para ndërtesës së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.800Z

CSKA/ Portieri Kovachevich nuk do të aktivizohet në ndeshjen e parë kundër Dinamos

Futbollisti i CSKA-së Sofjes nuk do të jetë në formacionin e ekipit bullgar që do të përballet ditën e enjte me Dinamon në Kupën UEFA, pasi do të luajë në Francë sezonin e ardhshëm. Problemi tjetër për ekipin e Plamen Markov është portieri Kovachevich që nuk do të aktivizohet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.228Z

Malindi, spektator në fitoren e Slavias

Slavia e Sofjes, skuadra e re e ish-sulmuesit të Partizanit, Enco Malindi, fitoi 2-1 sfidën me Marek Dupnitsa. Miqtë kaluan në avantazh me anë të Ez Zahid Nuredint (9'), ndërsa për vendasit barazoi Nikolaj Petrov me penallti (41'). Simonovic në fund të takimit firmosi edhe fitoren 2-1 për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.449Z

Mlladenov Kosova nuk do te mbetet vrime e zeze

Bullgaria deshiron qe vendet e Ballkanit Perendimor te jene pjese e Bashkimit Evropian ose te jene ne fazen perfundimtare te pranimit deri ne vitin 2014. Qendrimi i Sofjes zyrtare eshte shprehur nga ministri i Jashtem bullgar Nikolla Mlladenov. Kosova nuk guxon te mbetet vrime e zeze ne harte dek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.946Z

Bullgaria dhe Rumania mbeten jashte zones Shengen

style=positionrelativez-index2> Bullgaria dhe Rumania do te mbeten perseri jashte zones Shengen keshtu ka vendosur sot Bashkimi Europian per to megjithese standardet teknike jane plotesuar. Ministrat e Puneve te Brendshme te BE-se i kane refuzuar ato nje dite pasi Parlamenti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.083Z

Bullgari vidhen 320kg ar ne nje depoprane aeroportit

SOFJE- Nje sasi metalesh te cmuara e perbere nga 320 kilograme ar 20 kilograme argjend dhe nje kilogram platin u vodhen nga nje depo e doganave ne aeroportin e Sofjes gjate nates se djeshme njoftoi sot ministri i Brendshem Tsvetan Tsvetanov ne televizionin kombetar. Metalet e cmuara ishin konfiskuar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama