Rezultate te kerkimit per termin: +Spartaku

Total: 241
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.217Z

“Rajmonda” dhe “Spartaku” risi ne TK

Dy balerinet shqiptare Leonard Ajkun dhe Astrit Zejnati ishin protagonistet e premieres se baletit te nje nate me pare ne Tirane. Njeri si korrograf dhe tjetri si balerine sebashku me grupin e baletit percollen per publikun baletet “Rajmonda” dhe “Spartaku” te cilat ishin nje risi per skene

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.868Z

Champions Spartaku i Moskes krenaria ruse

Spartaku i Moskes po ruan me dinjitet nderin e skuadrave ruse ne Champions League. Moskovitet kane shenuar nje 3 golesh ne ndeshjen e dyte te grupit F perballe Zilina-s duke marre drejtimin e grupit me 6 pike. Heroi i ndeshjes eshte braziliani Ari qe u ble ne vere nga Az Alkmaar i cili s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.100Z

Spartaku i Moskes kerkon de Biasin

Pavaresisht se i premtoi besnikeri Shqiperise edhe per edicionin e kualifikueseve te Boterorit 2018 klube te ndryshme te futbollit europian dhe jo vetem provojne te joshin Gianni De Biasinbr br I tille eshte rasti i Spartakut te Moskes qe e ka perfshire trajnerin e Kombetares kuqezi ne listen e ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.169Z

Barça, start me vuajtje ndaj një Spartaku heroik

BARCELONE - Gjithçka sipas parashikimeve në "Kamp Nou", ku Barcelona ka mundur 3-2 Spartakun e Moskës, megjithatë fitorja ka qenë më shumë se e vuajtur për katalanasit. Ndaj rusëve, ekipi blaugrana ishte në disavantazh deri 20 minuta para fundit, a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.941Z

Kirk Douglas, Spartaku i Hollivudit mbush 100 vjeç

Divi i kinematografisë botërore bëhet me tre shifra. Një çmim Oscar në karrierë dhe 75 filma, disa nga të cilët kanë hyrë në historinë e kinemasë Kirk Douglas, gjiganti i artë i Hollivudit, ka mbushur dje 100 vjeç. Bir i një çifti emigrantësh analfabetë rusë, ai u shndërrua nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.319Z

Rrëfehet Spartaku i jetimores së Shkodrës: Ja torturat që na bënin

Shtëpia e fëmijës shkollor në Shkodër, e përfshirë në një skandal keqtrajtimesh e abuzimesh, vazhdon të jetë në qendër të denoncimeve publike nga ish-rezidentë në këtë institucion. Spartak Sofia ka jetuar në këtë institucion deri në vitin 2008 dhe tregon abuzimet që ka përjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.221Z

Cana në 16-shen e UEFA-s

Marseja u mund 2-0 nga Spartaku në ndeshjen e kthimit të 1/32 të Kupës UEFA, por skuadra e kapitenit shqiptar Lorik Cana, falë fitores 3-0 në "Velodrom" u kualifikua në 16 më të mirat e Europës. Spartaku i Moskës realizioi me antë Aleksandër Pavlenko (39') dhe Roman Pavlyuchenko (85').

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama