Rezultate te kerkimit per termin: +Spartaku

Total: 241
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.100Z

Spartaku i Moskes kerkon de Biasin

Pavaresisht se i premtoi besnikeri Shqiperise edhe per edicionin e kualifikueseve te Boterorit 2018 klube te ndryshme te futbollit europian dhe jo vetem provojne te joshin Gianni De Biasinbr br I tille eshte rasti i Spartakut te Moskes qe e ka perfshire trajnerin e Kombetares kuqezi ne listen e ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.169Z

Barça, start me vuajtje ndaj një Spartaku heroik

BARCELONE - Gjithçka sipas parashikimeve në "Kamp Nou", ku Barcelona ka mundur 3-2 Spartakun e Moskës, megjithatë fitorja ka qenë më shumë se e vuajtur për katalanasit. Ndaj rusëve, ekipi blaugrana ishte në disavantazh deri 20 minuta para fundit, a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.941Z

Kirk Douglas, Spartaku i Hollivudit mbush 100 vjeç

Divi i kinematografisë botërore bëhet me tre shifra. Një çmim Oscar në karrierë dhe 75 filma, disa nga të cilët kanë hyrë në historinë e kinemasë Kirk Douglas, gjiganti i artë i Hollivudit, ka mbushur dje 100 vjeç. Bir i një çifti emigrantësh analfabetë rusë, ai u shndërrua nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.319Z

Rrëfehet Spartaku i jetimores së Shkodrës: Ja torturat që na bënin

Shtëpia e fëmijës shkollor në Shkodër, e përfshirë në një skandal keqtrajtimesh e abuzimesh, vazhdon të jetë në qendër të denoncimeve publike nga ish-rezidentë në këtë institucion. Spartak Sofia ka jetuar në këtë institucion deri në vitin 2008 dhe tregon abuzimet që ka përjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.221Z

Cana në 16-shen e UEFA-s

Marseja u mund 2-0 nga Spartaku në ndeshjen e kthimit të 1/32 të Kupës UEFA, por skuadra e kapitenit shqiptar Lorik Cana, falë fitores 3-0 në "Velodrom" u kualifikua në 16 më të mirat e Europës. Spartaku i Moskës realizioi me antë Aleksandër Pavlenko (39') dhe Roman Pavlyuchenko (85').

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.962Z

Emigrantet dhe katrahura e trafikut

Pas nje vere te pergjakshme automobilistike, teksa rruget e Shqiperise u shnderruan ne fushebeteja te perditshme, nisi te marre forme edhe bindja e pergjithshme se pjesemarresit ne kete kasaphane jane perhere e me shpesh…emigrante. Spartak Hasani banon ne qytetin e Durresit. Ai ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.336Z

Hyka nuk e do më Olimpiakosin

Jahmir Hyka ka shumë mundësi të largohet nga Tirana, por ende nuk dihet drejtimi i tij i saktë. Për lojtarin e talentuar të kombëtares ekzistojnë pistat e Rusisë, Kroacisë dhe, ndoshta Dubait, ndërsa Olimpiakosi e fton që të kthehet. Burime pranë lojtarit pohuan dje se prej një muaji

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama