Rezultate te kerkimit per termin: +Spartaku

Total: 241
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.319Z

Rrëfehet Spartaku i jetimores së Shkodrës: Ja torturat që na bënin

Shtëpia e fëmijës shkollor në Shkodër, e përfshirë në një skandal keqtrajtimesh e abuzimesh, vazhdon të jetë në qendër të denoncimeve publike nga ish-rezidentë në këtë institucion. Spartak Sofia ka jetuar në këtë institucion deri në vitin 2008 dhe tregon abuzimet që ka përjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.221Z

Cana në 16-shen e UEFA-s

Marseja u mund 2-0 nga Spartaku në ndeshjen e kthimit të 1/32 të Kupës UEFA, por skuadra e kapitenit shqiptar Lorik Cana, falë fitores 3-0 në "Velodrom" u kualifikua në 16 më të mirat e Europës. Spartaku i Moskës realizioi me antë Aleksandër Pavlenko (39') dhe Roman Pavlyuchenko (85').

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.962Z

Emigrantet dhe katrahura e trafikut

Pas nje vere te pergjakshme automobilistike, teksa rruget e Shqiperise u shnderruan ne fushebeteja te perditshme, nisi te marre forme edhe bindja e pergjithshme se pjesemarresit ne kete kasaphane jane perhere e me shpesh…emigrante. Spartak Hasani banon ne qytetin e Durresit. Ai ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.336Z

Hyka nuk e do më Olimpiakosin

Jahmir Hyka ka shumë mundësi të largohet nga Tirana, por ende nuk dihet drejtimi i tij i saktë. Për lojtarin e talentuar të kombëtares ekzistojnë pistat e Rusisë, Kroacisë dhe, ndoshta Dubait, ndërsa Olimpiakosi e fton që të kthehet. Burime pranë lojtarit pohuan dje se prej një muaji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.713Z

TKOB, Xhokaxhi provon eksperiencen shqiptare

Nje kombinim mes baletit romantik dhe atij kontemporan, pritet te ngjitet premiere ne skenen e TKOB mbremjen e se martes. Solistet e teatrit tone nen drejtimin e koreografit Leonard Xhokaxhi do te interpretojne ne dy suitat e baletit “Rajmonda” dhe “Spartaku” me mu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:55.865Z

Xhokaxhi: Më mirë Rajmondën dhe Spartakun se pa gjë fare

Balerini Leonard Xhokaxhi rikthehet në TOB për të vënë në skenë dy suita nga baletet e Glazunovit dhe Khachaturian-it. Në këtë produksion të paparashikuar, ai ka përfshirë edhe solistë të "Ajkun Ballet Theatre" dhe shpreh rezerva për trupën kombëtare: ka nevojë për shumë punë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.725Z

Dy balete ne nje mbremje

Dy balete do te sjellin te marten ne skenen shqiptare,balerinet shqiptare Leonard Ajkun dhe Astrit Zejnati.Veprat “Rajmonda” Spartaku” jane pergatitur ne koreografine e Leonard Ajkun dhe sjellin per publikun dy balete perfaqesuese te repertorit boteror.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama