Rezultate te kerkimit per termin: +Spartaku

Total: 241
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.336Z

Hyka nuk e do më Olimpiakosin

Jahmir Hyka ka shumë mundësi të largohet nga Tirana, por ende nuk dihet drejtimi i tij i saktë. Për lojtarin e talentuar të kombëtares ekzistojnë pistat e Rusisë, Kroacisë dhe, ndoshta Dubait, ndërsa Olimpiakosi e fton që të kthehet. Burime pranë lojtarit pohuan dje se prej një muaji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.713Z

TKOB, Xhokaxhi provon eksperiencen shqiptare

Nje kombinim mes baletit romantik dhe atij kontemporan, pritet te ngjitet premiere ne skenen e TKOB mbremjen e se martes. Solistet e teatrit tone nen drejtimin e koreografit Leonard Xhokaxhi do te interpretojne ne dy suitat e baletit “Rajmonda” dhe “Spartaku” me mu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:55.865Z

Xhokaxhi: Më mirë Rajmondën dhe Spartakun se pa gjë fare

Balerini Leonard Xhokaxhi rikthehet në TOB për të vënë në skenë dy suita nga baletet e Glazunovit dhe Khachaturian-it. Në këtë produksion të paparashikuar, ai ka përfshirë edhe solistë të "Ajkun Ballet Theatre" dhe shpreh rezerva për trupën kombëtare: ka nevojë për shumë punë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.725Z

Dy balete ne nje mbremje

Dy balete do te sjellin te marten ne skenen shqiptare,balerinet shqiptare Leonard Ajkun dhe Astrit Zejnati.Veprat “Rajmonda” Spartaku” jane pergatitur ne koreografine e Leonard Ajkun dhe sjellin per publikun dy balete perfaqesuese te repertorit boteror.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.604Z

Spartaku erdhi për të mposhtur Barcelonën

Trajneri i Spartak Moskës, Unai Emery, ka thënë se skuadra e tij kishte për synim të mposhtte Barcelonën në duelin e tyre të parë në kuadër të Grupit G në Ligën e Kampionëve. Skuadra ruse ishte në avantazh 2-1, por Lionel Messi me dy golat e tij e përmbysi rezultatin dhe ia solli fi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.082Z

Vdes ‘Spartaku’ Andy Whitfield

Ylli i filmit ‘Spartacus’, Andy Whitfield, ka vdekur në moshën 39 vjeçare pas një beteje 18 muajshe me kancerin. Nga Express më 13 shtator 2011 në ora 10:43 Baba i dy fëmijëve, i cili ishte lindur në Amlwch, Wales, por ishte zhvendosur në Sydney në vitin 1999, vdiq, të dielë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.443Z

Pavljuçenko te Totenhemi

Ylli rus Roman Pavljucenko u transferua nga Spartaku i Moskës te klubi anglez Totenhem Hotspërrs. "Mund të konfirmoj se jam transferuar te Spërsat", - tha 26-vjecari, i cili shënoi tre gola në Kampionatin Europian 2008. "Kam marrë vizën dhe do të fluturoj në Londër për të nënshkruar ko

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama