Rezultate te kerkimit per termin: +Specialistt

Total: 209
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.409Z

UNESCO, kritika për rrugën e Butrintit

Misioni Specialistt e kan quajtur shqetsuese dmtimin e zons s mbrojtur dhe menaxhimin e parkut Dy specialist t trashgimis, Sinisha Sheshun, nga zyra e UNESCO-s n Venecia dhe Giora Solar nga ICOMOS kan prfunduar vizitn n Butrint, nj inspektim jasht radhe i nxitur nga shqetsimet e disa specialistve p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.265Z

Specialistët e UNESCO-s hetojnë Butrintin

N datn 24 gusht, n Parkun Arkeologjik t Butrintit do t mbrrijn pr ekspertim specialistt e UNESCO-s dhe ICOMO-s. Bhet e ditur se vizita e tyre sht nxitur nga shqetsimet e specialistve shqiptar e t huaj mbi cenimin q rruga Ksamil-Butrint i bn zons s mbrojtur. Pas vizits n terren pritet nj raport i hol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.212Z

Plazhet e ndotura, ku nuk duhet të shkoni

ISHP: Plazhet, të ndotura nga ujërat e zeza Derdhja e ujrave t zeza n disa plazhe t vendit rrezikon frekuentimin nga turistt. Raporti m i fundit i Institutit t Shndetit Publik liston plazhet m t pastra dhe m t ndotura n vend. N hartn e ISHP-s plazhet si ai i Currilave n Durrs, Z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.532Z

Durrës, instituti i Monumenteve bllokon bashkinë

Nj ekip nga Instituti i Monumenteve t Kulturs dhe Inspektorati Kombtar i Urbanistiks dje paradite kan bllokuar ecurin e punimeve n projektin e rivitalizimit t sheshit qendror “Liria”, pr shkak se ka dyshime dhe konstatime t specialistve lidhur me “tendencn e ru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.422Z

Vendimi, sa rritet paga e administratës shtetërore

Paga më të larta për nëpunësit e ministrive, Presidencës, KQZ-së dhe Kuvendit. Jo rritje për zëvendësministrat dhe drejtorët e kabineteve Qeveria rrit pagat e npunsve t kabineteve n Kryeministri, aparateve t ministris e linjs, por dhe t administrats s Presidencs, Kuvend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.219Z

Hapen portat e Drinit, Asnjë rrezik për përmbytje

Situata hidrike n kaskadn e Lumit Drin nuk rrezikon prmbytje n zonn e Shkodrs dhe at t Nn Shkodrs. N nj mbledhje t zhvilluar gjat mesdits, numri dy i Ministris s Ekonomis dhe Energjetiks dhe grupi i posam pr monitorimin e kaskads s Drinit, pohuan se situata nuk paraqitet alarmante, ndonse specialis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.294Z

Abortet, nis kontrolli në klinikat private

Shqipria ka ulur ndjeshm vitet e fundit numrin e lindjeve, duke regjistruar do vit rreth 35 mij fmij. T dhnat i referohen studimit t fundit demografik q u krye n mbar vendin. Specialistt e Ministris s Shndetsis thon se ulja e lindjeve lidhet jo vetm me prdorimin e metodave kontra

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama