Rezultate te kerkimit per termin: +Stadiume

Total: 1330
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.532Z

Seria A, vetëm 6 stadiume brenda normave ndërkombëtare

Albania-Sport - Gjashtë stadiume futbolli të ekipeve italiane të Kategorisë së Parë, janë konform normave të kërkuara nga qeveria të mërkurën në mbrëmje për të luftuar ndaj dhunës, bënte të ditur të enjten shtypi italian. Këto stadiume janë ato të Romës, Kaljarit, Xhenoas, P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.993Z

Jo me dhune ne stadiume

Jo me dhune ne stadiume E merkure 10 Prill 2013 2125 BAMIR TOPIPolitika duhet te jete ne funksion te sportit duke e konsideruar ate si nje embleme te identitetit kombetar jo si nje mjet elektoral Keshtu eshte shprehur kreu i Frymes se Re demokraTike Bamir Topi gjate nje takimi me sportiste gaze

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.917Z

Platini UEFA jo tolerance ndaj dhunes ne stadiume

UEFA do te tregoje tolerance zero ndaj akteve te dhunes te ushtruara nga tifozet e cilesdo skuadre neper stadiume. Ky ka qene reagimi zyrtar i UEFA-s permes presidentit te saj Mishel Platini i cili ka reaguar mjaft i revoltuar ndaj akteve te dhunes se tifozeve ultra-nacionaliste serbe dy dite me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.373Z

FSHF: Ne 2009-en edhe 6 stadiume me ndricim

Sipas FSHF-se, tashme nepermjet nje projekti prej 1.5 milione eurosh te federates, FIFA-s e UEFA-s, ne gjashte stadiume te tjera ne Shqiperi do mund te luhen edhe ndeshje naten. Viti 2009 do modernizoje nje pjese te stadiumeve shqiptare qe do te instalojne sistemin e ndricimit. Sipas FSHF

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.070Z

Dhuna nëpër stadiume, FSHF jep dënime qesharake

Dhuna e shfaqur së fundmi në shumë stadiume të Shqipërisë ka zemëruar çdo sportdashës shqiptar. Nuk munguan grushtet, gjakosja, rrahje mes tifozëve dhe lojtarëve. E nëse kjo shfaqje e dhunës do të kishte ndodhur në një ndonjë vend europian, vendimet do të ishin tej mase të rënda

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.511Z

Njerëzit nuk kanë bukë, por qeveria po ndërton stadiume!

Dritare të thyera, rrjeta të shqyera, karrige pa këmbë; Stadiumi Yidnekacheu Tessema në Addis Ababa ka parë edhe ditë më të mira. I riparuar nga Perandori Haile Selassie pas kthimit të tij nga azili më 1941, ai ishte dikur një monument krenar i rikthimit të pavarësisë së Etiopisë p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.971Z

Brazil tre stadiume sjane gati per boterorin

Tre stadiume të parashikuar për të pritur ndeshjet e botërorit vitin e ardhshëm nuk do të jenë të gatshëm deri në afatin kohor të përcaktuar nga FIFA dhe këtë gjë e konfirmon Sekretari i Organizmit më të lart të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama