Rezultate te kerkimit per termin: +Stadiume

Total: 1330
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.373Z

FSHF: Ne 2009-en edhe 6 stadiume me ndricim

Sipas FSHF-se, tashme nepermjet nje projekti prej 1.5 milione eurosh te federates, FIFA-s e UEFA-s, ne gjashte stadiume te tjera ne Shqiperi do mund te luhen edhe ndeshje naten. Viti 2009 do modernizoje nje pjese te stadiumeve shqiptare qe do te instalojne sistemin e ndricimit. Sipas FSHF

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.070Z

Dhuna nëpër stadiume, FSHF jep dënime qesharake

Dhuna e shfaqur së fundmi në shumë stadiume të Shqipërisë ka zemëruar çdo sportdashës shqiptar. Nuk munguan grushtet, gjakosja, rrahje mes tifozëve dhe lojtarëve. E nëse kjo shfaqje e dhunës do të kishte ndodhur në një ndonjë vend europian, vendimet do të ishin tej mase të rënda

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.511Z

Njerëzit nuk kanë bukë, por qeveria po ndërton stadiume!

Dritare të thyera, rrjeta të shqyera, karrige pa këmbë; Stadiumi Yidnekacheu Tessema në Addis Ababa ka parë edhe ditë më të mira. I riparuar nga Perandori Haile Selassie pas kthimit të tij nga azili më 1941, ai ishte dikur një monument krenar i rikthimit të pavarësisë së Etiopisë p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.971Z

Brazil tre stadiume sjane gati per boterorin

Tre stadiume të parashikuar për të pritur ndeshjet e botërorit vitin e ardhshëm nuk do të jenë të gatshëm deri në afatin kohor të përcaktuar nga FIFA dhe këtë gjë e konfirmon Sekretari i Organizmit më të lart të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.371Z

Brazil tre stadiume srsquojane gati per Boterorin

Tre stadiume të parashikuar për të pritur ndeshjet e botërorit vitin e ardhshëm nuk do të jenë të gatshëm deri në afatin kohor të përcaktuar nga FIFA dhe këtë gjë e konfirmon Sekretari i Organizmit më të lart të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.385Z

Gjermani, numër rekord spektatorësh në stadiume

Bundesliga është konfirmuar si aktiviteti që tërheq më shumë spektatorë në botë. Numri i tifozëve të pranishëm në stadiume në gjysmën e parë të sezonit, ka arritur shifra rekord. Në total, 153 ndeshjet e luajtura në 17 janë të Ligës gjermane janë ndjekur nga 6 milionë e 254 m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.876Z

Rumenige: Italia, të ndërtojë stadiume të reja

Presidenti i Bajernit të Mynihut, Karl-Hainc Rumenige, mendon se italianët duhet të ndërtojnë stadiume të reja, në mënyrë që të mbajnë hapin e klubeve më të mëdha evropiane. "Stadiumet në Gjermani janë të bukur dhe shumë funksional. Mendoj se në Itali duhet të shpenzohet më pak

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama