Rezultate te kerkimit per termin: +Stafa

Total: 8202
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.283Z

FOTOT/ Pamjet e rralla: Kur ndërtohej Qemal Stafa

Stadiumi Qemal Stafa pritet të shembet dhe aty do të ndërtohet Arena Kombëtare. Vendimi ka shkaktuar shumë polemika. Kjo, duke qenë se Qemal Stafa konsiderohet si monument culture. Besnik Aliaj ka postuar disa foto të rralla kur ndërtohej ky stadium. Ai thotë se stadium nuk duhet të she

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.423Z

"Qemal Stafa", Stadiumi që mbetet "Kombëtar"

Shuhen shpresat e Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF) për "një fitore" ndaj drejtorit të Stadiumit Kombëtar "Qemal Stafa", Perikli Dhales, pasi ndeshje eliminatore e Euro 2008-s, ajo kundër Sllovenisë, nuk do të luhet në Shkodër, sic pati propozuar Duka, por në kryeqytet, në impiant

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:29.556Z

Qemal Stafa gati per derbin Tirana-Partizani

Stadiumi Qemal Stafa ka tashme tapetin e ri per ti dhene kryeqytetit nje impiant funksional per pjesen e mbetur te sezonitbr br Me rifillimin e kampionatit dy skuadrat e qytetit te Tiranes Partizani dhe Tirana jane endur neper stadiumet e rretheve te tjera per te luajtur ndeshjet shtepiakebr br

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.694Z

Zyrtare: Shqipëri - Luksemburg në “Qemal Stafa”

Nga Andi Nuraj Më në fund pas pothuajse një viti Kombëtarja shqiptare e futbollit rikthehet Stadiumit Kombëtar "Qemal Stafa". Pas tratativave të gjata dhe shpesh herë të kthyera deri në konflikt të dy palët: Federata Shqiptare e Futbollit dhe drejtuesit e stadiumit nënshkruan kontratë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.778Z

7 prilli, 5 maji dhe Qemal Stafa

Nga Veli Stafa* Maji i këtij viti është në kapërcyell. Ai po kalon duke marrë me vehte edhe kaosin e shkrimeve nëpër gazetat e Tiranës të cilat me të drejtë E. Zola i ka quajtur letërsi vrastare. Është fare normale që për ngjarje të ndryshme historike dhe persona protagonistë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.053Z

“Qemal Stafa”, zyrtarizohet prishja

TIRANË- Qeveria ka zyrtarizuar dje, prishjen e stadiumit “Qemal Stafa”, për t’i lënë vend ndërtimit të kompleksit të ri sportiv. Përmes një vendimi, Këshilli i Ministrave ka miratuar përfundimisht strukturën e shoqërisë së cilës do t’i ngarkohet rindërtimi, m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.579Z

Ja si e kanë lënë heroin Qemal Stafa

5 maji është dita e dëshorëve në Shqipëri dhe si çdo vit kjo ditë shoqërohet nga kremtime, ceremoni përkujtimore dhe fjalime politike. Megjithatë, askush nuk kujtohet për t'i vlerësuar me vepra dhe jo me fjalë dëshmorët. Në foto duket pllakata ku ka rënë dëshmori dhe heroi i kom

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama