Rezultate te kerkimit per termin: +Stalinit

Total: 1643
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.839Z

FOTOT/ Shtëpia verore e Josif Stalinit

Këto pamje të rralla janë të shtëpisë së pushimit të diktatorit të ish Bashkimit Sovjetik, Josif Stalin. Aty duken telefoni dhe bilardoja që ai dikur përdorte. Kjo shtëpi verore u ndërtua në vitin 1947 buzë liqenit Ritsa në Abkhazi, një krahinë autonome e Gjeorgjisë. Stalini d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.618Z

PUTINI DHE HIJA E STALINIT

Gjithsesi: presidenti Vladimir Putin pruroi vetm 40 minuta m kmb larg Sheshit t Kuq nj memorial t ri pr viktimat e represionit politik – “Murin e Vajtimit”. Kjo duhet vlersuar. Deri tani Putini sht shprehur n mnyr kontradiktore lidhur me Stalinin. Ai e quante dikur diktatorin gjeo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.956Z

Nipi i Stalinit, humbet gjyqin ndaj një gazete

Nipi i Josif Stalinit, është bërë një personazh mediatik së fundmi, pas zhvillimit të një seance gjyqësore gjatë së cilës ai pretendonte se një gazetë ruse kishte shpifur dhe sajuar të paqëna kundër ish dikatorit sovietik. Por gjykata ruse duket se nuk e ka përkrahur dhe nuk i ka d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.900Z

Rusi, nipi i Stalinit humb gjyqin

Jevgen Dzhugashvili, pretendonte se gazeta e kishte diskretituar Stalinin, kur kishte thënë se ish-udhëheqësi kishte urdhëruar personalisht vrasjen e mijëra njerëzve.Vendimi i gjykatës është një fitore e rrallë për liberalët në betejën mbi trashëgiminë e Stalinit.Gjatë viteve të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.646Z

Fati i Stalinit në Tiranë(FOTO)

Nga Entela Resuli Ishte 20 vjeç në vitin 1971 kur ka filluar punë si fonditor, e tani është i vetmi që hap derën çdo mëngjes, edhe kur nuk ka asgjë për të punuar. Vladimir Metani ka filluar të punojë në Qendrën e Realizimit të Veprave të Artit në moshën 20 vjeça

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.422Z

Rusi, përkujtohet 103 vjetori i lindjes së Stalinit

Partia Komuniste e Rusisë, përkujtoi një ditë më parë, më 21 dhjetor, 103 vjetorin e lindjes së Stalinit, me një ceremoni në Sheshin e Kuq. Përfaqësues të partisë gjithashtu inaguruan edhe një bust të ish liderit sovietik, në Osetinë e Veriut. Të dy aktivitetet ishin pjesë e cere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.292Z

Policia heq statujën e Stalinit duke urinuar (FOTO)

Share Një statujë e artë që tallej me diktatorin sovjetik, Jozef Stalin, është hequr nga policia pak orë pasi ishte vendosur në kryeqytetin ukrainas, Kiev. Statuja e tregonte diktatorin duke urinuar. Një tjetër statujë e ngjashme u vendos në qytetin perëndimor të Lviv. Monumenti i ar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama