Rezultate te kerkimit per termin: +Statistikat

Total: 7311
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.205Z

Përballjet me Maltën, statistikat na favorizojnë

Nga Olsi Tujani Miqësorja e sotme ndaj Maltës është ndeshja e parë për De Biazin pas rinovimit të kontratës së tij me Federatën Shqiptare të Futbollit. Miqësorja Shqipëri-Maltë, e para për kuqezinjtë pas përfundimit të eliminatoreve të Botërorit Brazil 2014, shënon përplasjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.501Z

Statistikat çojnë drejt Brazil-Argjentinë 

Ekspertët e Bloomberg janë të bindur për një sukses të seleçaos në finale Brazili dhe Argjentina do të përplasen me njëra-tjetrën me 13 korrik në legjendarin Marakana, në një finale ëndrrash për Botërorin 2014. Ky është projeksioni që specialistët e kompanisë së njohur të st

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.354Z

Derbi, statistikat favorizojnë Partizanin

Derbi i kryeqytetit Partizani-Tirana, është një histori pasioni, dashurie dhe urrejtjeje, që e ka zanafillën me themelimin e skuadrës së Partizanit më 4 Shkurt 1946. Kjo e kësaj të Premteje do të jetë sfida numër 144 mes të Kuqëve dhe bardhebluve, me bilancin që anon dukshëm nga an

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.237Z

A i kemi mbledhur statistikat gabim në botë?

Problemi – Mënyra se si shtetet kudo në botë mbledhin statistikat është plotësisht e pasaktë për nga aspektet e jetës së grave dhe punës së tyre brenda dhe jashtë shtëpisë. Çfarë duhet bërë? Ne besojmë se ka një krizë seksiste të dhënash, thotë David McNair, dre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.307Z

A i kemi mbledhur statistikat gabim deri tani?

Problemi – Mënyra se si shtetet kudo në botë mbledhin statistikat është plotësisht e pasaktë për nga aspektet e jetës së grave dhe punës së tyre brenda dhe jashtë shtëpisë. Çfarë duhet bërë? Ne besojmë se ka një krizë seksiste të dhënash, thotë David McNair, dre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:30.065Z

Java 24, ndeshjet, gjyqtarët, statistikat

Java e 24-t paraqet sfida interesante, pasi tri ekipet kryesuese, Tirana, Vllaznia e Dinamo, luajnë në transfertë. Albania-sport.com paraqet ndeshjet e javës, gjyqtarët dhe statistikat e tyre me skuadrat respektive gjatë këtij sezoni. BYLIS-TIRANA Sokol Çekaj (12 ndeshje) ka gjykuar tri h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.623Z

Statistikat "sekrete", buxheti në krizë

Ministria e Financave ka ndaluar prej gjashtë muajsh publikimin e statistikave të buxhetit dhe duket se ka një arsye shumë të fortë për këtë: statistikat, të cilat u publikuan së fundmi nga Banka e Shqipërisë, tregojnë rritje minimale të të ardhurave dhe rritje stratosferike të shpe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama