Rezultate te kerkimit per termin: +Statistikat

Total: 7311
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.856Z

Barcelona falënderon Mascheranon: Ti po e lë shpirtin në fushë!

Barcelona është e zhgënjyer me paraqitjen e lojtarëve të saj në ndeshjen ndaj Sociedadit. Skuadra katalonase i është mirënjohëse vetëm një lojtari për kontributin e dhënë. Në një prononcim në Facebook, Barcelon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.854Z

Shqipja gjuha e dytë pas gjermanishtes në Lucern

Pas gjermanishtfolësve, janë shqipfolësit të dytët në listën e përdoruesve të gjuhëve në Kantonin e Lucernit. Sigurisht, dallimi në numër në mes të zviceranëve (gjermanishtfolës) dhe shqiptarëve në këtë kanton është shumë i madh. Bëhet fjalë për 288.700 persona që flasin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.201Z

U djeg fort Van Gaal, gabimi Falcao-Wellbeck (FOTO)

Louis Van Gaal i ka ditët e numëruara te Manchester United. Trajneri holandez nuk ka ndryshuar asgjë te Manchester United. Ai është trajneri me shpenzimet më të mëdha por që në fushë po del se pothuajse të gjitha transferet i kanë d&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.694Z

Policia e Kosovës shënon rekord me shqiptimin e tiketave te trafikut

Patrullat rrugore të policisë të premten kanë pasur një ditë të nxënë në shqiptimin e tiketave të trafikut për shkak të kundërvajtjeve të vozitësve. Statistikat e policisë tregojnë se gjatë ditës s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.082Z

Wenger rri shlirë, pa Ozilin më mirë!

Mesut Ozil pritet ti mungoi Arsenalit në të gjitha ndeshjet e vitit 2014 për shkak të një lëndimi. Por ky lajm sipas mediave angleze nuk duhet të mirret me aq shqetësim nga ArseneWenger. Statistikat tregojnë se Arsenali ka qenë më i suksessh&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.312Z

Më pak familje që marrin ndihma sociale

Numri i familjeve të cilët kanë përfituar ndihmë sociale në vitin 2014, ka qenë 27,389 me gjithsej 113,842 anëtarë. Krahasuar me vitin 2013, numri i familjeve që kanë përfituar ndihmë sociale ka shënuar rënie për 2,229 familje, ose 7.7%. Kështu ka bërë të ditur Agjencia e Statis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.733Z

Jemi edhe më mirë me ikjet!

Tiranë - Jemi mirë edhe në muajin prill për sa i përket kërkesave për azil. Banorët e Shqipërisë ua kaluan edhe si vëllezërve të tyre të Kosovës. Destinacioni kryesor është Gjermania. Ky shtet nxori statistikat e muajit prill, ku Shqipëria zë vendin e parë dhe numri është më

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama