Rezultate te kerkimit per termin: +Statistikat

Total: 7311
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.243Z

Kujdes me akuzat ndaj Policisë, shikoni statistikat

Tahiri Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, u kërkoi dje përfaqësuesve të opozitës të ishin të matur me akuzat që drejtonin ndaj Policisë së Shtetit, pasi në fund ishin statistikat ato që tregonin efektivitetin e kësaj strukture. Sipas tij, krahasimi me qeverinë e mëparshme mund të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.081Z

Statistikat e Kinës nën hetim

Për vite me radhë, qeveritë e botës dhe kompanitë shumëkombëshe kanë shprehur shqetësim lidhur me cilësinë e statistikave ekonomike të Kinës. Një hetim i kohëve të fundit i Partisë Komuniste ndaj Wang Baoan, kreu i Zyrës Kombëtare të Statistikave, nën dyshimet për korrupsion,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.887Z

Sekui Censusi statistikat jane baza e transparences

Komisioni Evropian ka kënaqësinë që ta ndihmojë Institutin e Statistikave në realizimin e procesit të censusit. Kështu është shprehur ambasadori i Komisionit Evropian, Etore Sekui, gjatë ceremonisë së përurimit të Qendrë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:03.000Z

Luniku: Statistikat shqiptare të dobëta

21/04/2005  Flet Kristaq Luniku, ish-guvernator i Bankës, këshilltarë për Shqipërinë pranë Bankës Botërore Çdo ekonomist do të impresionohej nga shifrat që jepen për rritjen ekonomike të Shqipërisë, thotë Kristaq Luniku, ish guvernator i Bankës së Shqipërisë, tani as

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.314Z

Statistikat piramidale kercenojne stabilitetin

Analiza qe shoqeron buxhetin e ketij viti eshte e paqarte dhe e dyshimte. Prandaj me eshte dashur shume pune mbi shifrat e tij per te kuptuar se cpo ndodh per shkak te mungeses se statistikave te besueshme dhe analizes se qarte qe na ofroi relacioni i buxhetit 2011. Nderkaq nga nje analize profes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.176Z

Gerrard VS Pirlo, ja statistikat

Tifozët në mbarë botën sot do të kenë rastin të shohin në fushë dy mesfushorët ndër më të mirë në botë në vitet e fundit në futboll. Kapiteni legjendar i Liverpoolit dhe Anglisë, Stiven Gerrard do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.479Z

STATISTIKAT, SI MATËS I ZHVILLIMIT

Prof. ERMELINDA MEKSI Nga (pa)varësia e INSTAT-it te publikimi çdo muaj për të dhënat e tregut të punës dhe rishikimi i metodës për inflacionin Debatet e nisura së fundi nga INSTAT-i mbi sfidat e përmirësimit të llogaritjes së treguesit të Produktit të Përgjithshëm Bruto, më nxit�

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama