Rezultate te kerkimit per termin: +Statistikat

Total: 7311
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.176Z

Gerrard VS Pirlo, ja statistikat

Tifozët në mbarë botën sot do të kenë rastin të shohin në fushë dy mesfushorët ndër më të mirë në botë në vitet e fundit në futboll. Kapiteni legjendar i Liverpoolit dhe Anglisë, Stiven Gerrard do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.479Z

STATISTIKAT, SI MATËS I ZHVILLIMIT

Prof. ERMELINDA MEKSI Nga (pa)varësia e INSTAT-it te publikimi çdo muaj për të dhënat e tregut të punës dhe rishikimi i metodës për inflacionin Debatet e nisura së fundi nga INSTAT-i mbi sfidat e përmirësimit të llogaritjes së treguesit të Produktit të Përgjithshëm Bruto, më nxit�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.628Z

Ibra VS Ronaldo, ja statistikat

Në prag të ndeshjes kualifikuese për Kampionatin Botëror mes Portugalisë dhe Suedisë, mediat sportive i kanë publikuar statistikat personale mes dy protagonistëve të kësaj ndeshje, Ibrahimovicit dhe Ronaldos. Dy yjet e famshëm të futbollit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.205Z

Përballjet me Maltën, statistikat na favorizojnë

Nga Olsi Tujani Miqësorja e sotme ndaj Maltës është ndeshja e parë për De Biazin pas rinovimit të kontratës së tij me Federatën Shqiptare të Futbollit. Miqësorja Shqipëri-Maltë, e para për kuqezinjtë pas përfundimit të eliminatoreve të Botërorit Brazil 2014, shënon përplasjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.501Z

Statistikat çojnë drejt Brazil-Argjentinë 

Ekspertët e Bloomberg janë të bindur për një sukses të seleçaos në finale Brazili dhe Argjentina do të përplasen me njëra-tjetrën me 13 korrik në legjendarin Marakana, në një finale ëndrrash për Botërorin 2014. Ky është projeksioni që specialistët e kompanisë së njohur të st

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.354Z

Derbi, statistikat favorizojnë Partizanin

Derbi i kryeqytetit Partizani-Tirana, është një histori pasioni, dashurie dhe urrejtjeje, që e ka zanafillën me themelimin e skuadrës së Partizanit më 4 Shkurt 1946. Kjo e kësaj të Premteje do të jetë sfida numër 144 mes të Kuqëve dhe bardhebluve, me bilancin që anon dukshëm nga an

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.237Z

A i kemi mbledhur statistikat gabim në botë?

Problemi – Mënyra se si shtetet kudo në botë mbledhin statistikat është plotësisht e pasaktë për nga aspektet e jetës së grave dhe punës së tyre brenda dhe jashtë shtëpisë. Çfarë duhet bërë? Ne besojmë se ka një krizë seksiste të dhënash, thotë David McNair, dre

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama