Rezultate te kerkimit per termin: +Statusi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.180Z

Statusi/ The Sunday Times: Britania do të mbështesë Shqipërinë

Britania e Madhe do të mbështesë Shqipërinë për statusin e vendit kandidat. Lajmi jepet nga The Sunday Times, duke iu referuar burimeve zyrtare qeveritare. Sipas gazetës, votimi për Shqipërinë do të mbahet javën e ardhshme në Bruksel, ndërsa pritet që Shqipërisë ti jepet statusi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.429Z

Statusi vendim strategjik per rajonin

Shefi i diplomacisë shqiptare, Ditmir Bushati, në të parin komunikim nga dikasteri që drejton për marrjen e statusit të vendit kandidat nga Shqipëria, e ka zgjeruar leximin e impaktit që ka vendimi i Brukselit. “Vendimi për statusin e Shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.867Z

Ivanovic: Statusi i Kosovës është çështje e hapur

PRISHTINE- “Statusi i Kosovës nuk është çështje e mbyllur, por krejtësisht e hapur”, ka deklaruar sot sekretari shtetëror i Serbisë për Kosovën, Oliver Ivanovic. “Ata që kanë bindur shqiptarët se statusi është zgjidhur, tani i bindin se statusi nuk është i zgjidhur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.057Z

Statusi negociata deri ne fund

Gjatë Këshillit të së hënës, ministrat e Jashtëm të BE-së kanë diskutuar në mënyrë informale për Shqipërinë. I pyetur nga TCH gjatë konferencës nacionale për shtyp, ministri i Jashtëm slloven u shpreh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.466Z

Maas: Statusi i Kosovës, cështje e zgjidhur

Ambasadori gjerman n Beograd, Wolfram Maas ka prsritur qndrimin e Berlinit zyrtar se statusi i Kosovs sht nj cshtje e zgjidhur. “Gjermania e ka njohur pavarsin e Kosovs, kshtu q pr ne statusi sht cshtje e zgjidhur”, ka deklaruar Maas n nj intervist pr nj t prditshme serbe.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.410Z

Missfelder-Meta: Statusi për Shqipërinë, plotësisht i merituar

“Statusi i vendit kandidat për Shqipërinë ishte i merituar dhe një lajm i mirë për rajonin, duke bërë një vlerësim të veçantë për politikën konstruktive rajonale të Shqipërisë”. Kështu deklaroi Zëdhënësi për Politikën e Jashtme i Grupit Parlamentar CDU/CSU në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.936Z

FOTOT/ Çifti Obama, cili është statusi i lidhjes suaj?

Është një pyetje që dominon prej disa javësh gjithë elitën e Uashingtonit: A mos vallë po shkon drejt fundit martesa e Çiftit të Parë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës? Thashethemet kanë nisur që të qarkullojnë se martesa 21- vjeçare e Barack dhe Michelle Obama është në tel

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama