Rezultate te kerkimit per termin: +Statusi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:12.817Z

Komisioni Europian: Statusi kandidat, dialog intensiv me Shqipërinë

16-03-2012 / Gazeta 55 Zëdhënësi i Komisionerit Stefan Fyle: “Shqipëria të mbajë ritmin e reformave dhe shpejtësinë e avancimit të tyre” Komisioni Europian po ndjek një dialog intensiv me Shqipërinë për marrjen e stat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.349Z

Topi, Obe: Statusi, në 100 vjetorin e Pavarësisë

TIRANE- Pershpejtimi i procesit të integrimit të plotë të Shqipërisë dhe marrja e statusit të vendit kandidat për në Bashkimin Evropian brenda vitit 2012, që përkon edhe me 100-vjetorin e Pavarësisë mbeten sipas krut te shtetit, dy synimet madhore te vendit. Deklarata eshte bere sot ga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.432Z

Tadiç: Statusi në BE pastaj zgjedhjet

BEOGRAD-Zgjedhjet e përgjithshme do të mbahen pasi vendet anëtare të Bashkimit Evropian të japin qëndrimin e tyre rreth kërkesës së Serbisë për të marrë statusin e vendit kandidat, tha presidenti serb Boris Tadiç. "Zgjedhjet duh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.937Z

Statusi kandidat, BE: Do monitorojmë zgjedhjen e Presidentit

Berisha dje gjatë takimit me Saninon Drejtori i Zgjerimit në KE, Sanino, takim me Komisionin e Integrimit: Korrupsioni luftohet me heqjen e imunitetit. Sanino: Heqja e imunitetit, shtyllë e rëndësishme kundër korrupsionit. Bashkimi Europian do të ndjekë nga afër zgjedhjen e kreut të ri t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:41.103Z

Klif: Nuk diskutohen statusi dhe ndarja e Kosovës

Ambasadori britanik në Kosovë Ian Kameron Klif, në një intervistë për InfoGlobi-in, deklaroi se pavarësisht se si quhen bisedimet mes Prishtinës dhe Beogradit qëllimi i tyre nuk është që të diskutohet për statusin e Kosovës, integritetin territorial e as për ndarjen e saj. Ai theksoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.539Z

Basha në samitin e PPE: Statusi, na mbështetni

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i pranishëm dje në samitin e Partisë Popullore Europiane, ku zhvilloi një takim edhe me Presidentin e Komisionit Europian, Jose Manuel Barroso, ka kërkuar mbështetje për dhënien e statusit të vendit kandidat Shqipërisë në muajin dhjetor, siku

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama