Rezultate te kerkimit per termin: +Statusi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.000Z

Statusi, situata politike mund ta rrezikojë Shqipërinë

Analiza Revista italiane shkruan se edhe debatet për drogën mund të ndikojnë Vështirësia - Në vitin 2010, Shqipëria kishte një krizë të madhe politike, sot ka një skandal: duket se rruga e Shqipërisë në BE është ende në ngjitje Revista e mirënjohur italiane Rivista del affari eur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.941Z

Cfar sht statusi?

Statusi i vendit kandidat nuk parashikohet nga tekstet themeluese të Bashkimit Europian. Marrja e statusit nuk ka vlerë juridike dhe nuk botohet në Fletoren Zyrtare të Bashkimit Europian, as në rubrikën e "legjislacionit" dhe as në rubrikën e "komunikimeve".

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.947Z

Statusi kandidat, Fule: Shqipëria duhet të plotësojë 12 kriteret

Vetëm pak minuta pas dhënies së statusit kandidat Serbisë, ministrant e jashtëm europian kanë dhënë dhe mendimin për statusin e Shqipërisë.Komisioneri europian për Ballkanin, Stefan Fule është shprehur se statusi për Shqipërinë do të vijë vetëm në momentin e plotësimit të krit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.145Z

Statusi Kroacia mbeshtet Shqiperine

Kroacia mbështet fuqimisht marrjen e statusit kandidat për në Bashkimin Europian për Shqipërinë. Kështu deklaroi në Tiranë kryeparlamentari kroat Josip Leko, i cili ndodhet për vizitë në vendin tonë. Gjatë një konfer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.974Z

Statusi, Lidington: I impresionuar nga qeveria

Britania Britania e Madhe po shfaqet më entuziaste rreth mundësisë së mbështetjes së Shqipërisë për marrjen e statusit të vendit kandidat në Bashkimin Europian muajin e ardhshëm. Londra zyrtare e kundërshtoi dhënien e këtij statusi dhjetorin e vitit të kaluar, ndërsa vetëm dje nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.180Z

Statusi/ The Sunday Times: Britania do të mbështesë Shqipërinë

Britania e Madhe do të mbështesë Shqipërinë për statusin e vendit kandidat. Lajmi jepet nga The Sunday Times, duke iu referuar burimeve zyrtare qeveritare. Sipas gazetës, votimi për Shqipërinë do të mbahet javën e ardhshme në Bruksel, ndërsa pritet që Shqipërisë ti jepet statusi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.429Z

Statusi vendim strategjik per rajonin

Shefi i diplomacisë shqiptare, Ditmir Bushati, në të parin komunikim nga dikasteri që drejton për marrjen e statusit të vendit kandidat nga Shqipëria, e ka zgjeruar leximin e impaktit që ka vendimi i Brukselit. “Vendimi për statusin e Shqip

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama