Rezultate te kerkimit per termin: +Stefan +Fyle

Total: 2506
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:03.201Z

Fyle leter Tahirit Operacionet e suksesshme hapa ne drejtimin e duhur

Transmetuar me 29102014 - 1025 Tirane 29 tetor 2014 NOAal- Komisioneri per Zgjerimin ne Bashkimin Europian Stefan Fyle ka vleresuar rezultatet e Shqiperise ne luften kunder narko-trafikut permes nje letre derguar Ministrit te Puneve te Brendshme Saimir Tahi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:12.803Z

Fyle në Shkup: Hapet dialogu Maqedoni-BE

SHKUP-Komisioneri për Zgjerim i BE, Stefan Fyle, ka nisur sot vizitën zyrtare në Maqedoni. Megjithëse vizita po zhvillohet në një situatë të nxehtë për shkak të incidenteve me natyrë etnike në konferencën e përbashkët t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.950Z

Fyle pershendet Planin e Veprimit

Komisioneri Europian për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Stefan Fyle ka përshëndetur Planin e Veprimit të Shqipërisë për Integrimin. Në një mesazh në "Twitter" shkruan “Përgëzoj Shqipërinë për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.566Z

“Blic”: Fyle, ndërmjetësuesi i ri në dialogun Kosovë–Serbi

BEOGRAD - Ndërmjetësuesi i ri në dialogun Kosovë – Serbi mund të jetë komisionari për zgjerim Stefan Fyle, shkruan sot e përditshmja beogradase Blic, duke u mbështetur në burime diplomatike. Sipas gazetës, përfaqësuesja e lart&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.105Z

Fyle: “Axhenda e integrimit, e rëndësishme për Shqipërinë – zgjedhjet të mos kontestohen”

05-02-2013 / Gazeta 55 Komisioneri Stefan Fyle është shfaqur shumë i shqetësuar dje nga tentativat e opozitës për të njollosur procesin zgjedhor dhe ka vendosur në krye të agjendës së takimeve të tij, thirrjet për moskontestimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.858Z

Eurokomisioneri Fyle nesër viziton Shkupin

Komisioneri për zgjerim në Bashkimin Evropian, Stefan Fyle, do të vizitojë nesër Maqedoninë.  Vizita zhvillohet në kuadër të dialogut për anëtarësim të Maqedonisë me Bashkimin Evropian, të nisura në mars të k&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.909Z

Fyle: Kriza pengoi statusin, zgjidheni

Komisioneri për Zgjerimin, Stefan Fyle, e ka vlerësuar si zile alarmi zgjidhjen e këtij ngërçi, duke theksuar se pengesë për marrjen e statusit të vendit kandidat ishte pikërisht kjo krizë. “Po të shikoni rekomandimin tonë për Malin e Zi dhe atë për Shqipërinë, në të dy vendet k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama