Rezultate te kerkimit per termin: +Stefan +Fyle

Total: 2506
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.153Z

Stefan Fyle në Twitter: Përshëndes Shqipërinë për Planin e Veprimit

Share Komisionari për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Stefan Fyle, ka përshëndetur përmes rrjetit social Twitter, lajmin se Shqipëria ka dorëzuar Planin e Veprimit për integrimin e Shqipërisë në BE. Plani i Veprimit iu dorëzua drejtorit për zgjerimin në Komisio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.997Z

Stefan Fyle dhe braktisja e Ramës

12-02-2014 / Nga Besnik Terziu SSSAASSAlibia e ngjarjeve në Ukrainë që u paraqit për anulimin e vizitës së Stefan Fyles në Tiranë që ishte programuar për në datën 13 shkurt, mund të qetësojë çdokënd tjet&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.694Z

Pas Beogradit, Stefan Fyle viziton sot Prishtinën

Prishtine- Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Stefan Fyle viziton sot Kosovën. Fyle aktualisht është në takim me Presidenten,ndërkohë gjatë ditës do të takojë zyrtarët më të lartë të shtetit, si dhe do të marrë pjesë në Këshillin Kombëtar për Integrime Evropiane. N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.890Z

Shqipëria merr statusin e vendit kandidat. Stefan Fyle: Urime, u miratua!

Bashkimi Europia i ka thënë po Shqipërisë. Komisioneri për Zgjerimin e BE-së Stefan Fyle jep lajmin e mirë për Shqipërinë, për marrjen e statusit të vendit kandidat, i cili pritet tashmë vetëm të zyrtarizohet nga mbledhja e këshillit të Ministrave të Jashtëm në Bruksel. Fyle, pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.857Z

Komenti/Stefan Fyle, Rama dhe “nëpunësi civil”

26-02-2014 / Nga Besnik Terziu SSSAASSËshtë koha që komisioneri Fyle të shprehet për çështjen e nëpunësit civil. Ai e ka shtyrë sa ka mundur vizitën e tij në Tiranë me justifikimin e gjendjes në Ukrainë, por më n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.257Z

Stefan Fyle komenton rreth letrës së xhaxhait të Aleks Nikës

Komisioneri për Zgjerimin në Komisionin Europian, Stefan Fyle, në një intervistë televizive, shpjegoi disa pritshmëri të Brukselit ndaj Tiranës, por mes të tjerave u pyet për letrën që i ka dërguar disa ditë më parë një familjar i njërit prej viktimave të 21 janarit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.704Z

Stefan Fyle pershendet konsensusin mes opozites dhe maxhorances

Arritja e konsensusit mes opozites dhe maxhorances per ngritjen e Komisionit Parlamentar per Reformen Zgjedhore eshte pershendetur edhe nga komisioneri per Zgjerim ne Komisionin Europian Stefan Fyle. Ai gjithashtu eshte shprehur entuziast edhe per miratimin e dy kodeve qe kerkojne shumice te ciles

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama