Rezultate te kerkimit per termin: +Stefan +Fyle

Total: 2506
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.694Z

Pas Beogradit, Stefan Fyle viziton sot Prishtinën

Prishtine- Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Stefan Fyle viziton sot Kosovën. Fyle aktualisht është në takim me Presidenten,ndërkohë gjatë ditës do të takojë zyrtarët më të lartë të shtetit, si dhe do të marrë pjesë në Këshillin Kombëtar për Integrime Evropiane. N�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.890Z

Shqipëria merr statusin e vendit kandidat. Stefan Fyle: Urime, u miratua!

Bashkimi Europia i ka thënë po Shqipërisë. Komisioneri për Zgjerimin e BE-së Stefan Fyle jep lajmin e mirë për Shqipërinë, për marrjen e statusit të vendit kandidat, i cili pritet tashmë vetëm të zyrtarizohet nga mbledhja e këshillit të Ministrave të Jashtëm në Bruksel. Fyle, pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.857Z

Komenti/Stefan Fyle, Rama dhe “nëpunësi civil”

26-02-2014 / Nga Besnik Terziu SSSAASSËshtë koha që komisioneri Fyle të shprehet për çështjen e nëpunësit civil. Ai e ka shtyrë sa ka mundur vizitën e tij në Tiranë me justifikimin e gjendjes në Ukrainë, por më n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.257Z

Stefan Fyle komenton rreth letrës së xhaxhait të Aleks Nikës

Komisioneri për Zgjerimin në Komisionin Europian, Stefan Fyle, në një intervistë televizive, shpjegoi disa pritshmëri të Brukselit ndaj Tiranës, por mes të tjerave u pyet për letrën që i ka dërguar disa ditë më parë një familjar i njërit prej viktimave të 21 janarit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.704Z

Stefan Fyle pershendet konsensusin mes opozites dhe maxhorances

Arritja e konsensusit mes opozites dhe maxhorances per ngritjen e Komisionit Parlamentar per Reformen Zgjedhore eshte pershendetur edhe nga komisioneri per Zgjerim ne Komisionin Europian Stefan Fyle. Ai gjithashtu eshte shprehur entuziast edhe per miratimin e dy kodeve qe kerkojne shumice te ciles

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:32.955Z

Komisioneri europian per zgjerimin Stefan Fyle viziton Tiranen

Ne Tirane komisioneri per Zgjerimin Stefan Fyle tha sot se Shqiperia ka patur arritje te medha por se nevojiten me shume perpjekje per te marre statusin e vendit kandidat e per te perparuar drejt anetaresimit ne Bashkimin Europian. Duke ju referuar 12 objektivave te percaktar nga Brukseli zo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.680Z

Stefan Fyle neser ne Tirane

Komisioneri për Zgjerimin, Stefan Fyle, mbërrin nesër në Tiranë për dialogun e nivelit të lartë me autoritetet shqiptare për përmbushjen e 5 kritereve për marrjen e statusit të vendit kandidat në muajin dhjetor dhe nisjen e negociatave

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama