Rezultate te kerkimit per termin: +Sud

Total: 195
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.980Z

Java e Filmit Spanjoll, mbyllet me filmat Sud Express dhe Atë që di për Lolën

Tiranë, 22 Qershor, NOA Në kuadrin e Javë së IX të Kinemasë Spanjolle, Europa në ekran, është parashikuar që ditën e enjte, ora 19.00, në kinemanë Imperial të projektohet filmi Sud Express (2005) me regji të Chema de la Peña dhe Gabriel Velázquez. Lajmi konfirmohet nga ambas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.337Z

Sudani i Jugut, 400 mijë të vdekur nga lufta civile

Një raport i ri vlerëson se lufta civile në Sudanin e Jugut ka shkaktuar rreth 400 mijë të vdekur që nga shpërthimi i saj në fund të vitit 2013. Raporti, i financuar nga Departamenti amerikan i Shtetit dhe i publikuar nga shkolla londineze e Higjenës dhe Mjekësisë Tropikale, ve në dukje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.772Z

Mediat serbe raportojnë për Gjykatën Speciale (Foto)

Lajmi se Holanda ka nisur themelimin e Gjykatës Speciale në Hagë për të hetuar krimet e luftës të kryera në Kosovë, gjatë periudhës së luftës në Kosovë, nuk u ka ikur edhe medieve serbe. Menjëherë pas raportimit të BBC-së, kanë qenë portalet elektronike serbe që kanë publikuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.854Z

Baleti Carmen vjen në Teatrin e Operës

Vepra Do të ngjitet si bashkëpunim me “Balleto del Sud” të Leçes “Carmen”, një nga baletet e njohura që vihet në skenat botërore, vjen edhe në Tiranë. Baleti me dy akte do të realizohet në datat 11, 12, 14 dhe 16 prill në bashkëpunim me “Balleto del Sud&r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.582Z

Tenderi i kolaudimit, Komp.gjermane, letër Berishës

Investitori, gjerman i komapanisë Tuv Sud Auto Service GmbH, i është drejtuar kryeministrit Berisha me një letër ku kërkon që të rregullohen gabimet procedurale të tenderit për marrjen me koncension të kontrollit të detyrueshëm teknik të automjeteve. TIRANE- Kompania gjermane Tuv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.134Z

Tirane,“Carmen” sonte në Teatrin e Operas

TIRANE- Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit shfaq në datat 11, 12, 14 dhe 16 prill, ora 19:00, baletin "Carmen". Ky balet me 2 akte bazohet në tregimin e Prosper Merimee. Realizimi i baletit "Carmen" është një bashkëpunim ndërmjet Balletto del Sud të Leçes në Itali d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.004Z

Vendimi horror: Do varet pse u martua me të krishterë

Një gjykatë në Sudan ka dënuar një grua me varje pasi braktisi fenë islame, duke u martuar me një të krishterë. Të dhamë tre ditë kohë që të kthehesh në fenë islame, por ti insistove për të kundërtën. Unë të dënoj me varje, i tha gjyqtari Meriam Yehya Ibrahim Ishag. Amnest

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama