Rezultate te kerkimit per termin: +Sud

Total: 195
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.707Z

Tenderi i kolaudimit, gjermanët ankohen me një letër te Berisha

/>Kompania gjermane Tuv Sud Auto Service GmbH i është drejtuar kryeministrit Berisha dhe ministrit të transporteve Sokol Olldashi nëpërmjet një letre ku kërkon që të rregullohen gabimet procedurale të vërejtura në tenderin për marrjen me koncension të kontrollit të detyrueshëm teknik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.904Z

Premiera botërore në skenën e TKOB

Opera botërore kanë zbritur këtë sezon në skenën e TKOB, e ndërkohë që për publikun pritet një tjetër kryevepër. Carmen, një nga baletet e njohura që vihet në skenat botërore, vjen edhe në Tiranë. Baleti me dy akte Carmen nga George Bizet, do të realizohet në datat 11, 12, 14 dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.361Z

Turizmi seksual, femrat iu drejtohen vendeve ekzotike

Turizmi seksual nuk është vetëm për meshkujt. Rritet numri i femrave që vlerësojnë më shumë mashkullin e vendeve ekzotike. Në fakt ende nuk ka një turizëm seksual të mirëfilltë, por fenomeni është në rritje dhe tashmë zgjat 80 ditë. Sipas studiueses amerikane Deborah Pruitt dhe l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.146Z

"Carmen" sukses në Teatrin e Operas

Baleti Karmen u shpërfaq në skenën e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit me simbolikën e freskoreve të kërcimtareve spanjolle. Enada Hoxha ose Karmeni me ngjyresa shqiptare e stolisur me klasiken dhe modernen si dhe djemtë dhe vajzat profesionistë të rinj të baletit krijuan a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.563Z

Vendoset ekstradimi i Liljana Kondakçiut

SELANIK-Gjykata e Selanikut ka vendosur ekstradimin e këngëtares Liljana Kondakçi nga Greqia në drejtim të Italisë. Lajmi është bërë i ditur nga “La Gazzetta del Sud” në Itali, sipas së cilës, të martën në 2 qershor gjykata greke ka vendosur për ekstradimin. Për autorit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.018Z

Sudan, 224 të vdekur nga përleshjet e kësaj jave

Darfur - 224 persona mbetën të vdekur nga përleshjet e dhunshme mes dy fisive të rëndësishme në provincën sudaneze të Sud-Kordofan, në afërsi të Darfurit. Lajmi është konfirmuar edhe nga ministri i Brendshëm sudanez, Ibrahim Mahmud Hamad. “Bilanci i viktimave është 89 të vd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.336Z

Opera "Carmen" vjen në TOB

"Carmen", opera e famshme e Georges Bizet, do te vije si premiere absolute ne TOB ne date 11 prill. Ne bashkepunim me Balletto del Sud kjo veper do te vije nen koreografine, skenografine dhe kostumet e Fredy Franzutti, nje nga koreografet me te njohur dhe me te vleresuar italiane. "C

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama