Rezultate te kerkimit per termin: +Sud

Total: 195
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.134Z

Tirane,“Carmen” sonte në Teatrin e Operas

TIRANE- Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit shfaq në datat 11, 12, 14 dhe 16 prill, ora 19:00, baletin "Carmen". Ky balet me 2 akte bazohet në tregimin e Prosper Merimee. Realizimi i baletit "Carmen" është një bashkëpunim ndërmjet Balletto del Sud të Leçes në Itali d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.004Z

Vendimi horror: Do varet pse u martua me të krishterë

Një gjykatë në Sudan ka dënuar një grua me varje pasi braktisi fenë islame, duke u martuar me një të krishterë. Të dhamë tre ditë kohë që të kthehesh në fenë islame, por ti insistove për të kundërtën. Unë të dënoj me varje, i tha gjyqtari Meriam Yehya Ibrahim Ishag. Amnest

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.696Z

Beteja ligjore për shampanjën

Gjykata e lartë europiane u dha një goditje prodhuesve xhelozë të shampanjës të mërkurën, kur vendosi se një lloj sorbetoje e shitur nga firma gjermane Aldi Sud mund të etiketohet me fjalën shampanjë, pasi e përmbante atë. Çështja gjyqësore 5-vjeçare nisi kur Aldi Sud filloi të sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.330Z

3 kompani te huaja për kolaudimin e automjeteve

Burime zyrtare pranë MPPTT, bënë të ditur se në fazën e parë, atë të parakualifikimit të ofertave, janë përzgjedhur tre kompani të huaja, kompania franceze "SAS Sakar", ajo gjermane "TUV Sud", si dhe kompania zviceriane "SGS". TIRANE- Tre kompani të huaja janë parakualifikuar pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.707Z

Tenderi i kolaudimit, gjermanët ankohen me një letër te Berisha

/>Kompania gjermane Tuv Sud Auto Service GmbH i është drejtuar kryeministrit Berisha dhe ministrit të transporteve Sokol Olldashi nëpërmjet një letre ku kërkon që të rregullohen gabimet procedurale të vërejtura në tenderin për marrjen me koncension të kontrollit të detyrueshëm teknik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.904Z

Premiera botërore në skenën e TKOB

Opera botërore kanë zbritur këtë sezon në skenën e TKOB, e ndërkohë që për publikun pritet një tjetër kryevepër. Carmen, një nga baletet e njohura që vihet në skenat botërore, vjen edhe në Tiranë. Baleti me dy akte Carmen nga George Bizet, do të realizohet në datat 11, 12, 14 dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.361Z

Turizmi seksual, femrat iu drejtohen vendeve ekzotike

Turizmi seksual nuk është vetëm për meshkujt. Rritet numri i femrave që vlerësojnë më shumë mashkullin e vendeve ekzotike. Në fakt ende nuk ka një turizëm seksual të mirëfilltë, por fenomeni është në rritje dhe tashmë zgjat 80 ditë. Sipas studiueses amerikane Deborah Pruitt dhe l

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama