Rezultate te kerkimit per termin: +Superliga

Total: 1995
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.972Z

Superliga shqiptare

Superliga shqiptare ka humbur edhe dy vende të tjera në renditjen europiane duke zbritur në pozicionin numër 46. Europa llogarit 53 kampionate të ndryshëm, ndërsa kampionati ynë zbriti nga vendi i 44-të ku ishte stabilizuar në 3 sezonet e fundit. Shk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.913Z

Superliga Flamurtari mund Elbasanin

0 brbr brbrFlamurtari ka mundur me rezultatin 2 me 0 Elbasanin ne ndeshjen qe mbylli javen e 14-te te Superliges shqiptare te futbollitbrbr brbrGolat per vlonjatet u shenuan ne pjesen e dyte fillimisht me braziliani Dagllas Mendes ne minuten e 47-te dhe dyfishoi Abilaliaj ne minuten e 81-tebrbr brb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.019Z

Rikthehet ne fundjave superliga

brbrPas nje muaji nderprerje superliga rikthehet ne fundjave me pjesen e dyte te sezonit Ne javen e 19 te superliges takimi me i rendesishem eshte ai i Lacit ku kurbinasit do te perballen me Partizanin Te kuqte vine pas nje faze pergatitore te dimrit te zhvilluar ne Shqiperi ndersa gjendja e skuadr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.376Z

Superliga, Sot luhet Tirana-Vllaznia

Pas fitores s djeshme t Dinamos me Gramozin 1-0, sot do t luhen tre ndeshje t tjera t javs s 20-t t Superligs Shqiptare. Sknderbeu i vendit t fundit t renditjes pret Teutn n Kor. Lai do t luaj me Shkumbinin ndrsa ndeshja m e rndsishme sht Tirana – Vllaznia. Superliga vazhdon t kryesohet nga Di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.752Z

Superliga 2009-2010 , nuk ndryshon formula

Kampionati per sezonin e ardhshem nuk do ndryshoje skemen.Ashtu si ne vitet e fundit Superliga do kete 12 ekipe.Nese kjo formule nuk ndryshon atehere Partizani dhe Elbasani do luajne ne kategorine e pare.Shume ekipe nuk kane paraqitur kerkesen qe sezoni i ardhshem te ndryshoje formulen.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.052Z

Superliga josh afrikanët

Nuk janë të paktë futbollistët nga Afrika, të cilët dëshirojnë që karrierën ta vazhdojnë në Kosovë, derisa lojtarët kosovarë e ëndërrojnë të kundërtën. Rasti i fundit është i nigerianit Parfait Aho, i cili i është ofruar Lirisë. Sipas këtyre të fundit, edhe pse Superliga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.109Z

Flamurtari bie nga Superliga

Nga Express më 12 qershor 2011 në ora 20:35 Skuadra e Flamurtarit i ka thënë lamtumirë elitës së futbollit kosovar. Ballkani do ta kërkojë mbijetesën në Superligë në ndeshjen e barazhit kundër Lepencit. Vëllaznimi e siguroi mbijetesën, ndërsa Drenica ka befasuar duke e përfundua

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama