Rezultate te kerkimit per termin: +Superliga

Total: 1995
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.019Z

Rikthehet ne fundjave superliga

brbrPas nje muaji nderprerje superliga rikthehet ne fundjave me pjesen e dyte te sezonit Ne javen e 19 te superliges takimi me i rendesishem eshte ai i Lacit ku kurbinasit do te perballen me Partizanin Te kuqte vine pas nje faze pergatitore te dimrit te zhvilluar ne Shqiperi ndersa gjendja e skuadr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.376Z

Superliga, Sot luhet Tirana-Vllaznia

Pas fitores s djeshme t Dinamos me Gramozin 1-0, sot do t luhen tre ndeshje t tjera t javs s 20-t t Superligs Shqiptare. Sknderbeu i vendit t fundit t renditjes pret Teutn n Kor. Lai do t luaj me Shkumbinin ndrsa ndeshja m e rndsishme sht Tirana – Vllaznia. Superliga vazhdon t kryesohet nga Di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.752Z

Superliga 2009-2010 , nuk ndryshon formula

Kampionati per sezonin e ardhshem nuk do ndryshoje skemen.Ashtu si ne vitet e fundit Superliga do kete 12 ekipe.Nese kjo formule nuk ndryshon atehere Partizani dhe Elbasani do luajne ne kategorine e pare.Shume ekipe nuk kane paraqitur kerkesen qe sezoni i ardhshem te ndryshoje formulen.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.052Z

Superliga josh afrikanët

Nuk janë të paktë futbollistët nga Afrika, të cilët dëshirojnë që karrierën ta vazhdojnë në Kosovë, derisa lojtarët kosovarë e ëndërrojnë të kundërtën. Rasti i fundit është i nigerianit Parfait Aho, i cili i është ofruar Lirisë. Sipas këtyre të fundit, edhe pse Superliga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.109Z

Flamurtari bie nga Superliga

Nga Express më 12 qershor 2011 në ora 20:35 Skuadra e Flamurtarit i ka thënë lamtumirë elitës së futbollit kosovar. Ballkani do ta kërkojë mbijetesën në Superligë në ndeshjen e barazhit kundër Lepencit. Vëllaznimi e siguroi mbijetesën, ndërsa Drenica ka befasuar duke e përfundua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.326Z

Kthehet Superliga Skenderbeu kryesues

Në fushë pas pushimit dy-mujor. Superliga nxeh motorët për gjysmën e mbetur të kampionatit. Aktiviteti më i rëndësishëm i futbollit kthehet me një ndeshje të madhe. Java e 14-të hapet me sfidën ndërmjet Skënderbeut dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.492Z

Superliga Tirana triumfon ndaj Flamurtarit

0 brbr brbrTirana ka mundur me rezultatin e ngushte Flamurtarin 1 me 0brbr brbrGoli i fitores eshte shenuar nga Ndikumana ne fund te ndeshjesbrbr brbrTakimi mes tyre i treti per kete sezon ishte i vlefshem per javen e 20-te te Superliges shqiptare te futbollitbrbr brbrNdeshja u luajt ne Elbasan Are

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama