Rezultate te kerkimit per termin: +Superliga

Total: 1995
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.752Z

Superliga 2009-2010 , nuk ndryshon formula

Kampionati per sezonin e ardhshem nuk do ndryshoje skemen.Ashtu si ne vitet e fundit Superliga do kete 12 ekipe.Nese kjo formule nuk ndryshon atehere Partizani dhe Elbasani do luajne ne kategorine e pare.Shume ekipe nuk kane paraqitur kerkesen qe sezoni i ardhshem te ndryshoje formulen.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.052Z

Superliga josh afrikanët

Nuk janë të paktë futbollistët nga Afrika, të cilët dëshirojnë që karrierën ta vazhdojnë në Kosovë, derisa lojtarët kosovarë e ëndërrojnë të kundërtën. Rasti i fundit është i nigerianit Parfait Aho, i cili i është ofruar Lirisë. Sipas këtyre të fundit, edhe pse Superliga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.109Z

Flamurtari bie nga Superliga

Nga Express më 12 qershor 2011 në ora 20:35 Skuadra e Flamurtarit i ka thënë lamtumirë elitës së futbollit kosovar. Ballkani do ta kërkojë mbijetesën në Superligë në ndeshjen e barazhit kundër Lepencit. Vëllaznimi e siguroi mbijetesën, ndërsa Drenica ka befasuar duke e përfundua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.326Z

Kthehet Superliga Skenderbeu kryesues

Në fushë pas pushimit dy-mujor. Superliga nxeh motorët për gjysmën e mbetur të kampionatit. Aktiviteti më i rëndësishëm i futbollit kthehet me një ndeshje të madhe. Java e 14-të hapet me sfidën ndërmjet Skënderbeut dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.492Z

Superliga Tirana triumfon ndaj Flamurtarit

0 brbr brbrTirana ka mundur me rezultatin e ngushte Flamurtarin 1 me 0brbr brbrGoli i fitores eshte shenuar nga Ndikumana ne fund te ndeshjesbrbr brbrTakimi mes tyre i treti per kete sezon ishte i vlefshem per javen e 20-te te Superliges shqiptare te futbollitbrbr brbrNdeshja u luajt ne Elbasan Are

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.516Z

Superliga ndryshon serish look

Superliga shqiptare do të ndryshojë fytyrë, dhe kjo do të ndodhë në dy vitet në vazhdim. Më saktësisht duke nisur që prej vitit 2013. Në fakt, Komiteti Ekzekutiv në Federatën Shqiptare të Futbollit ka vendosur të pranojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.112Z

Superliga Vllaznia fiton ne shtepine e Beses

KAVAJE- Superliga ka zhvilluar sot dy ndeshjet e tjera te javes se 6-te ku perballja me e rendesishme ajo mes Beses dhe Vllaznise ka perfunduar me fitoren 0-1 te skuadres shkodrane. Ndeshja ne Kavaje ka qene teper e tensionuar sidomos ne minutat e fundit. Besa kerkonte te arrinte fitoren e pare kete

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama