Rezultate te kerkimit per termin: +Tafaj

Total: 4208
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.223Z

Tafaj: Përparësi shkollave profesionale

Ministri i arsimit dhe i shkencës Myqerem Tafaj u shpreh se arsimit profesional i duhet dhënë përparësi pasi kjo do të ndikonte në ekonominë e vendit. Ne vazhdoi më tej Tafaj duhet të rrisim cilësinë e tyre në mënyrë që diplomat e shkollave profesionale të merren në konsideratë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.147Z

Tafaj financimi i Universiteteve

Tafaj financimi i Universiteteve E merkure 09 Janar 2013 1549 Tafaj financimi i UniversiteteveSkema e shumeperfolur e financimit te universiteteve nuk do te aplikohet para zgjedhjeve te qershorit Ky fakt eshte pranuar nga vete  ministri i arsimit Myqerem Tafaj i pyetur nga Vizion Plus Skem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.210Z

Tafaj: Reformim arsimit

Ministri i sapoemeruar i Arsimit, Myqerem Tafaj, do ta perfshije gjithe sistemin arsimor ne nje proces reforme. Zoti Tafaj tha se buxheti per arsimin eshte dyfishuar ndaj egzistojne te gjitha mundesite qe  brenda kater vjetesh te mos kemi  asnje analfabet, te rriten kriteret pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.687Z

Dëshmitarët shfajësojnë ish-ministrin Tafaj

Dy dëshmitarët e parë në procesin gjyqësor në Gjykatën e Lartë japin deklarime në favor të ish-ministrit të Arsimit, Myqerem Tafaj. Seanca e djeshme në ngarkim të ish-ministrit të Arsimit, Myqyrem Tafaj, i akuzuar për "shpërdorim të detyrës" në Gjykatën e Lartë, vazhdoi me pyet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.236Z

PS Tafaj te dorehiqet

E merkure 10 Tetor 2012 1636 KOMISIONI I EDUKIMITOpozita i ka kerkuar ministrit te arsimit Myqerem Tafaj te jap doreheqjen pasi propoganganda partiake e bere nga kryeministri Berisha ne shkolla eshte jo vetem ne shkelje te kushtetutes por edhe dhunon nxenesit. Kryetarja e komisionit te edukimit Val

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.842Z

Dalipi: Tafaj, denderr sllav

Deputeti i Partise Socialiste, Alfred Dalipi, ka sulmuar perpiluesin e projektligjit, Eqerem Tafaj, keshilltar i kryeministrit, Sali Berisha. Sipas Dalipit, Tafaj eshte dhender i fqinjeve sllave. Ai tha se Tafaj ka kryer nje veper te shemtuar ne raport me Akademine e Shkencave. "Eshte shqipfoles dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.176Z

Paditet në prokurori, Myqerem Tafaj

Ministria e Arsimit dhe Sportit ka paditur në Prokurorinë e Përgjithshme, ish-ministrin Myqerem Tafaj. Padia është depozituar ditën e sotme nga sekretari i përgjithshëm, Plarent Ndreca. Burime nga ministria thanë se, padia e depozituar ka si objekt të saj, dhënien e disa ambienteve në m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama