Rezultate te kerkimit per termin: +Tatarstan

Total: 35
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.051Z

Autobusi përplaset me kamionin, të paktën 13 të vdekur

Së paku 13 persona kanë mbetur të vrarë dhe 15 të tjerë u plagosën , nga ndeshja përplasja e një kamioni dhe autobusi. Aksidenti ka ndodhur afër qytetit Zainsk në rajonin Tatarstan të Rusisë.  Policia lokale ka njoftuar se aksidenti i rëndë ka ndodhur sot në orët e para të më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.283Z

Tragjedia në lumin “Vollga”, gjenden edhe 50 trupa të tjerë

Ditën e sotme, janë gjetur trupat e 50 viktima, të cilët u mbytën në ujërat e lumit “Vollga” në Tatarstan. Të gjithë trupat e gjetur, ndodheshin në sallën e lojrave të anijes. Ndërkohë që ajo që ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.123Z

Sektori horror trondit Rusinë, mizori ndaj fëmijëve

Katër anëtarë të një sekti mysliman në rajonin rus të Tatarstanit janë akuzuar për mizori ndaj fëmijëve pasi i mbanin ata nën tokë. Lideri i këtij sekti, Faizrakhman Sattarov, që e kishte deklaruar veten profet mysliman, u akuzua për krimin e arbitraritetit. Sipas BBC,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.865Z

Rrëzimi i avionit në Rusi, kutiae zezë: Faji ishte i pilotit

Të tjera rreth shkrimit /VIDEO Në bord edhe i Presidentit të një rajoni RUSI - Ka qenë gabimi i pilotit, që ka shkaktuar aksidentin ajror në Kazan të Rusisë. Sipas kutisë së zezë të këtij avioni, thuhet se ka qenë një manovër e gab

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.222Z

Rusi fundoset anija. 110 viktima

Rëndohet bilanci i viktimave të aksidentit  në lumin Vollga. Janë shpëtuar vetëm 80 nga 196 personat në bordin e anijes që u përmbys në Tatarstan. Afro 110 vete u mbytën së bashku me anijen pa mundur të dilnin prej saj, bën&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.317Z

VIDEO/ Momenti kur përplaset avioni Boeing në Rusi

Këto janë pamjet shokuese të momentit kur një Boeing 737 përplaset me pistën dhe shpërthen në flakë, duke vrarë 50 pasagjerët dhe ekuipazhin. Video tregon se si aeroplani zhytet në pistë dhe më pas shpërthen si një top zjarri. Ngjarja e rëndë ndodhi dje në qytetin rus të Kazan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama