Rezultate te kerkimit per termin: +Teknologjis

Total: 2366
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.497Z

"Vodafone" dhe ambasada e SHBAhapin "Kampin e Teknologjisë"

TIRANE- Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në bashkëpunim me Fondacionin "Vodafone Albania" organizuan për herë të parë në Shqipëri "TechCamp" (Kampin e Teknologjisë), një trajnim i cili synon mbrojtjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.232Z

57 shkolla furnizohen me kabinete të teknologjisë informative

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, mori pjesë në ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes në mes përfaqësuesve të DKA-ve dhe Projektit “Teknologjia e Informacionit dhe Komunikimit dhe Mësimi Elektronik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.657Z

Gjigantët e teknologjisë kërkojnë reformimin e NSA-së

SHBA-Gjigandët e teknologjisë, duke përfshirë Google, Facebook dhe Apple, i kanë dërguar një letër Kongresit Amerikan duke kërkuar reformimin e programeve të mbikëqyrjes të NSA-së. Letra, e dërguar të enjten për an&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.746Z

Adoleshentët, të varur pas teknologjisë. Mjekët: Dëmtohet shikimi

TIRANE- Gjithnjë e më shumë, fëmijët e grupmoshave të ndryshme po bëhet të varur nga mjetet e komunikimit dhe të teknologjisë së informacionit, si telefonat, kompjuterat apo i-podët. Shpesh prindërit, për t’i argëtuar a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.436Z

Thaçi: Do të krijojë Ministrinë e Teknologjisë dhe Informacionit

 Kryeministri në largim i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se në qeverisjen e tij të ardhshme ai do të krijojë edhe Ministrin e Teknologjisë dhe Informacionit, për ta përkrahur dhe zhvilluar këtë sekto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.584Z

Tallava gjuhësore prej teknologjisë!

Tallava gjuhësore moderne. Kohët e fundit gjuha shqipe ka pësuar një frakturë dhe që duket pa kthim. Shkaku i kësaj krisjeje është zhvillimi i teknologjisë moderne si në mbarë botën. Domosdoshmëri apo dembelizmi emocional kumtues?

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.005Z

KLSH marrëveshje në Ankara përzhvillimin e teknologjisë së informacionit

TIRANË- Sot kreu i Kontrollit të Lartë të Shtetit, Bujar Leskaj ka nënshkruar në Ankara një marrëveshje për zhvillimin e infrastruktuës së informacionit.Marreveshja parashikon mbeshtetjën e Agjensisë Turke për Zhvillim dhe Bashk&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama