Rezultate te kerkimit per termin: +Teknologjis

Total: 2366
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.878Z

Komunikimi elektronik, hapet gara për teknologjinë 3G

Prsosja e komunikimit elektronik krkon zhvillimin e teknologjis. Prdorimi i teknologjis “3G” do t prmirsonte ndjeshm cilsin e prdorimit t internetit n vendin ton. Pr futjen e ksaj teknologjie Autoriteti i Komunikimit Elektronik e Postar, ka shpallur garn pr pjesmarrje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.636Z

Veseli: Objekti i Kuvendit në Gërmi t’i dorëzohet sektorit të TI

Kryeparlamentari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se Objekti i Kuvendit në Gërmi do t`i dorëzohet sektorit të TI-së, për t`u shndërruar në universitet të teknologjisë informative. Ai ka thënë se propozimi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.348Z

Sistemet e informacionit, qeveria rishikon programet

Vendimi Pr sistemet e informacionit t cilat ofrojn shrbime pr qytetart, pr biznesin dhe pr ndrveprimin dhe shkmbimin e informacionit pr administratn publike nprmjet sistemeve elektronike sht detyruese t zbatohen disa rregulla t reja, q ministri i Teknologjis dhe Informacionit, Genc Pollo ia propozo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.273Z

E zbuluan shqiptarët, tani i zëvendëson gjyqtarët në futboll?

Legjenda e futbollit gjerman, Franz Beckenbauer, ka deklaruar se gjyqtarët do të zëvendësohen nga dronët fluturues sipër fushës. Deklarata e e Beckenbauer vjen pak ditë pas aprovimit të teknologjisë nga Bundesliga, kampionat që do të apliko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.693Z

Kjo është ideja e Alex Ferguson

Sir Alex Ferguson është shprehur kundër përdorimit të teknologjisë në futboll, duke argumentuar se do të kishte një ndikim negativ dhe loja do të kthehej në "kaos". Ish-tekniku i famshëm i Manchester United ka pranuar përdor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.693Z

Bajrami, ngushëllon familjen Dreshaj

Ministri i Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, ka ngushëlluar familjen Dreshaj, për ndarjen nga jeta të djalit të tyre, Artan Dreshaj, që ishte student i Fakultetit të Ndërtimtarisë dhe Arkitekturës. E nderuara familje Dreshaj,AdP

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.496Z

Tirane konference per sektorin e teknologjise dhe informacionit

Sfidat me të cilat përballet sektori i teknologjisë dhe informacionit u diskutuan gjatë një konference në Tiranë. Milena Harito, ministre për Inovacionin dhe Teknologjinë tha se disa nga problemet që ka sektori i Teknologjisë në Sh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama