Rezultate te kerkimit per termin: +Teknologjis

Total: 2366
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.902Z

Topalli bashkebisedim ne shtepine e Pashko Vases

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, në vijim të takimeve të saj elektorale në qarkun e Shkodrës, zhvilloi një bashkëbisedim në oborrin e shtëpisë së rilindasit tonë të madh Pashko Vasa, në qytetin e saj të lindjes. Ajo th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.028Z

Ministri Buja për vizitë zytare në Itali dhe Turqi

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, z.Ramë Buja, ka udhëtuar sot për një vizitë zyrtare në Itali dhe në Turqi. Në Torino të Italisë, ministri Buja dhe delegacioni nga Kosova do të marrin pjesë në konferencën &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.722Z

Gjiganti “Samsung” teston teknologjinë “5G”

Një nga kompanitë më të fuqishme “Samsung Electronics” ka testuar teknologjinë e re “5G”. Organizatorët e këtij testimi kanë thënë se ka testuar me sukses gjeneratën e pestë të teknologjisë “Wireless&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.077Z

Pollo në Ora News: SHISH ndërhyri në politikë

SHISH në drejtimin e Bahri Shaqirit ka ndërhyrë në punët e brendshme politike. Deklarata është bërë në Ora News nga ministri i Inovacionit dhe Teknologjisë së Informacionit dhe Komunikimit , Genc Pollo, i cili duke i`u referuar ngjarjeve t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.500Z

Imami viziton mjediset e prodhuesit te celikut Kurum

Kryetari i Grupit të Punës për Qarkun e Elbasanit Arben Imami vizitoi mjediset e kompanisë “Kurum International”, prodhuesi me i madh ne vend i hekur-çelikut, gëlqeres dhe oksigjenit industrial. Me 665 të punësuar dhe me kapacitet prodhimi 700

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.917Z

Agroperpunimi ekspertet Nevojitet ngritja e qendrave te medha te grumbullimit

Ekspertët e teknologjisë ushqimore e shikojnë të ardhmen e vendit tek prodhimi bujqësor e përpunimi i tij. Por disa prej tyre, i shqetëson struktura e ministrisë së re të bujqësisë. Ndonëse agroindustria gjendet në programin ekono

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.659Z

Viti i ri akademik në Kosovë, bien zilet e 1113 shkollave

PRISHTINË-Në Kosovë nisi sot viti i ri shkollor për mëse 420 mijë nxënës dhe 28 mijë mësimdhënës në mësimin fillor dhe të mesëm. “Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë tashmë ka bër&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama