Rezultate te kerkimit per termin: +Teknologjis

Total: 2366
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.584Z

Tallava gjuhësore prej teknologjisë!

Tallava gjuhësore moderne. Kohët e fundit gjuha shqipe ka pësuar një frakturë dhe që duket pa kthim. Shkaku i kësaj krisjeje është zhvillimi i teknologjisë moderne si në mbarë botën. Domosdoshmëri apo dembelizmi emocional kumtues?

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.005Z

KLSH marrëveshje në Ankara përzhvillimin e teknologjisë së informacionit

TIRANË- Sot kreu i Kontrollit të Lartë të Shtetit, Bujar Leskaj ka nënshkruar në Ankara një marrëveshje për zhvillimin e infrastruktuës së informacionit.Marreveshja parashikon mbeshtetjën e Agjensisë Turke për Zhvillim dhe Bashk&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.717Z

Basha: Qëllimi ynë, Tirana qendër e teknologjisë dhe inovacionit në rajon

Tirana do të ketë parkun e saj teknologjik. Kompania Arkada ka prezantuar sot studimin e parafizibilitetit për parkun teknologjik të Tiranës, një nga projektet strategjike të Tiranës të shekullit të XXI, lançuar nga kryebashkiaku Basha gjat&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.650Z

Ja sa para fitojnë kompanitë e teknologjisë në një sekondë...

ANGLI -Për të nxjerrë në pah shumën e parave që kompanitë e mëdha të teknologjisë fitojnë, një ueb faqe që ndihmon njerëzit të kursejnë, ka krijuar një grafik interaktiv që tregon saktësisht se sa para fit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.865Z

Pakufishmria e Teknologjis

Teknologjia nuk njeh kufi. Bile, nj celular sa e sa suksese ka! Nj njeri, i cili mund ta prdor vetm pr t shtypur kompjuterin dhe sa i suksesshm sht pa folur pr ata q e prdorin at pr programime dhe studime shkencore. Por, kur i referohemi t kaluars, rezulton se zhvillimet teknologjike nuk jan vetm t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.392Z

Teknologjia e komunikimit dhe ekonomia

Aplikimi në ekonomi i sistemit të informacionit dhe teknologjisë inovative. Ka qenë kjo tema kryesore e konferencës së tretë të organizuar nga fakulteti i ekonomisë në Universitetin Europian. Zhvillimi i teknologjisë së komunikimit duhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.878Z

Komunikimi elektronik, hapet gara për teknologjinë 3G

Prsosja e komunikimit elektronik krkon zhvillimin e teknologjis. Prdorimi i teknologjis “3G” do t prmirsonte ndjeshm cilsin e prdorimit t internetit n vendin ton. Pr futjen e ksaj teknologjie Autoriteti i Komunikimit Elektronik e Postar, ka shpallur garn pr pjesmarrje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama