Rezultate te kerkimit per termin: +Teknologjis

Total: 2366
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.650Z

Ja sa para fitojnë kompanitë e teknologjisë në një sekondë...

ANGLI -Për të nxjerrë në pah shumën e parave që kompanitë e mëdha të teknologjisë fitojnë, një ueb faqe që ndihmon njerëzit të kursejnë, ka krijuar një grafik interaktiv që tregon saktësisht se sa para fit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.865Z

Pakufishmria e Teknologjis

Teknologjia nuk njeh kufi. Bile, nj celular sa e sa suksese ka! Nj njeri, i cili mund ta prdor vetm pr t shtypur kompjuterin dhe sa i suksesshm sht pa folur pr ata q e prdorin at pr programime dhe studime shkencore. Por, kur i referohemi t kaluars, rezulton se zhvillimet teknologjike nuk jan vetm t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.392Z

Teknologjia e komunikimit dhe ekonomia

Aplikimi në ekonomi i sistemit të informacionit dhe teknologjisë inovative. Ka qenë kjo tema kryesore e konferencës së tretë të organizuar nga fakulteti i ekonomisë në Universitetin Europian. Zhvillimi i teknologjisë së komunikimit duhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.878Z

Komunikimi elektronik, hapet gara për teknologjinë 3G

Prsosja e komunikimit elektronik krkon zhvillimin e teknologjis. Prdorimi i teknologjis “3G” do t prmirsonte ndjeshm cilsin e prdorimit t internetit n vendin ton. Pr futjen e ksaj teknologjie Autoriteti i Komunikimit Elektronik e Postar, ka shpallur garn pr pjesmarrje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.636Z

Veseli: Objekti i Kuvendit në Gërmi t’i dorëzohet sektorit të TI

Kryeparlamentari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se Objekti i Kuvendit në Gërmi do t`i dorëzohet sektorit të TI-së, për t`u shndërruar në universitet të teknologjisë informative. Ai ka thënë se propozimi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.348Z

Sistemet e informacionit, qeveria rishikon programet

Vendimi Pr sistemet e informacionit t cilat ofrojn shrbime pr qytetart, pr biznesin dhe pr ndrveprimin dhe shkmbimin e informacionit pr administratn publike nprmjet sistemeve elektronike sht detyruese t zbatohen disa rregulla t reja, q ministri i Teknologjis dhe Informacionit, Genc Pollo ia propozo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.273Z

E zbuluan shqiptarët, tani i zëvendëson gjyqtarët në futboll?

Legjenda e futbollit gjerman, Franz Beckenbauer, ka deklaruar se gjyqtarët do të zëvendësohen nga dronët fluturues sipër fushës. Deklarata e e Beckenbauer vjen pak ditë pas aprovimit të teknologjisë nga Bundesliga, kampionat që do të apliko

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama