Rezultate te kerkimit per termin: +Tershana

Total: 63
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.073Z

Vikena Kamenica dhe Merita Tërshana, bashkë në një koncert

Gazeta ShqipUniversiteti i Arteve  Dy artistet, mexosopranoja Vikena Kamenica dhe pianistja Merita Rexha Tershana, bëhen sërish bashkë në një koncert që do të mbahet nesër, ora 19:00 në Universitetin e Arteve. Koncerti vokalo-pianistik i titulluar Ëndërr vere, ka në program muzikë nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.371Z

Prokuroria liron “vrasesin” e biznesmenit

Prokuroria liron autorin e dyshuar te vrasjes se biznesmenit Lutfi Shaba. Urdhri i lirimit eshte leshuar nga ana e organit te akuzes Tirane, e cila nuk ka mundur te gjeje dot proven me te forte per te akuzuarin, armen e krimit. Dosja i kishte kaluar disa dite me pare policise per te grumbulluar prov

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.478Z

Duo Concertante me violine e piano

brbrDy artiste virtuoze por qe asnjehere nuk kishin interpretuar bashke Kushdo qe ka zgjedhur te kaloje mbremjen e te henes ne sallen e madhe te Universitetit te Arteve ka patur mundesine te shijoje tingujt e violines se te njohurit Klajdi Sahatci dhe pianistet Merita Rexha Tershana Dy artistet shq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.214Z

Ministria e Mbrojtjes: Ligji per import-eksportet, rregullon ligjin e municioneve

Ligji per eksportimin e armeve eshte pjese e Marreveshjes per Asocim-Stabilizim, MSA-se, se nenshkruar mes Shqiperise dhe Bashkimit Evropian. Ministria e Mbrojtjes gjate dites se djeshme ka deklaruar se ligji i eksport-importit te armeve rregullon edhe ligjin per municionet dhe se pritet ngritja e s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.991Z

Vdekja e Tonin Tershanes Nishani Humbi nje nga kengetaret me te talentuar

Transmetuar me 23092015 - 1051 PUBLICITET Tirane 23 shtator 2015 NOAal- Presidenti Bujar Nishani ngushellon familjaret e kengetarit Tonin Tershana i cili u nda nga jeta diten e djeshme ne moshen 66-vjecarebr br Ne mesazhin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.634Z

Barenboin ne master-class

Sot ora 11.00 ne sallen e pedagogeve te Akademise se Arteve pedagogia Merita Rexha Tershana zhvillon nje trajnim me studentet e pianos mbi artin e pianos. Ky eshte trajnimi i pare i nje cikli prej 8 te tille qe ka per qellim te beje te njohur per studentet disa figura kompozitoresh dhe vepra te n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.262Z

Unicef 1 ne 5 femije neShqiperi jeton ne skamje

TIRANE- Te pangrene por qe kane deshire te arsimohen. Ky ne fakt ka qene rezultati i nje observimi te situates ekonomike me te cilen perballen femijet e moshes nga 6-15 vjec ne 8 qarqe kryesore te vendit. Te dhenat kane treguar se nese ne zonat e Veriut gati gjysma e ffemijeve jetojne ne varferi te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama