Rezultate te kerkimit per termin: +Tershana

Total: 63
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.634Z

Barenboin ne master-class

Sot ora 11.00 ne sallen e pedagogeve te Akademise se Arteve pedagogia Merita Rexha Tershana zhvillon nje trajnim me studentet e pianos mbi artin e pianos. Ky eshte trajnimi i pare i nje cikli prej 8 te tille qe ka per qellim te beje te njohur per studentet disa figura kompozitoresh dhe vepra te n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.262Z

Unicef 1 ne 5 femije neShqiperi jeton ne skamje

TIRANE- Te pangrene por qe kane deshire te arsimohen. Ky ne fakt ka qene rezultati i nje observimi te situates ekonomike me te cilen perballen femijet e moshes nga 6-15 vjec ne 8 qarqe kryesore te vendit. Te dhenat kane treguar se nese ne zonat e Veriut gati gjysma e ffemijeve jetojne ne varferi te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:54.730Z

Shperndahen banesat sociale

brbrPer te gjithe shqiptaret Tonin Tershana njihet si nje nga kengetaret e shquar por per Bashkine e Tiranes ai figuronte  edhe i  pastrehe Pas vitesh te tera ne  emigracion dhe pa nje shtepi kengetari Tershana sot ka hyre ne  apartamentin e dhene nga bashkiak ne bllokun e banesave soci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.341Z

ReMusica përmbyll edicionin e sivjetmë me Orkestrën e Filarmonisë së Kosovës

Festivali Ndërkombëtar i Muzikës, "ReMusica", do ta përmbyll edicionin e 15-të, pas pothuajse një muaji maratonik me koncerte, me Orkestrën e Filarmonisë së Kosovës. Ky koncert sjellë premierë një vepër të kompozitorit shqiptar, Kushtrim Gashi. Në koncertin, që do të dirigjohet ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.263Z

Gerdeci, ceshtjes i shtohen edhe 13 te pandehur

Ceshtjes se tragjedise se Gerdecit, ku humben jeten 26 persona, i jane shtuar edhe 13 te pandehur te tjere, duke e cuar ne 27 numrin e personave te konsideruar si te pandehur ne kete ceshtje. Lajmin e bejne te ditur burime prane Prokurorise se Pergjithshme, sipas te cilave te pandehurit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.015Z

Të njohësh botën përmes zërit, Vodafon mbrëmje bamirësie për personat e verbër

“Të njohësh botën përmes zërit”. Kjo ka qenë iniciativa që kompania celulare Vodafon Albania ka ndërmarrë në një mbrëmje bamirësie, për të ndërgjegjësuar shoqërinë shqiptare se çfare ndjejnë të verbërit, në pamundësi për të parë botën dhe realitetin që i rre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:55.043Z

Tonin Tërshana: Vaçe Zela kishte pushtet

Tani që edhe mori një banesë sociale nga Bashkia e Tiranës, Tonin Tërshana është rikthyer në qendër të medias. Këtë radhë ai ka folur në gazetën Panorama në lidhje me karrierën e tij si këngëtar. Ai thotë se ka dalë për herë të parë në skenë kur ishte 16 vjeç, në festiv

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama