Rezultate te kerkimit per termin: +Tershana

Total: 63
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:54.730Z

Shperndahen banesat sociale

brbrPer te gjithe shqiptaret Tonin Tershana njihet si nje nga kengetaret e shquar por per Bashkine e Tiranes ai figuronte  edhe i  pastrehe Pas vitesh te tera ne  emigracion dhe pa nje shtepi kengetari Tershana sot ka hyre ne  apartamentin e dhene nga bashkiak ne bllokun e banesave soci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.341Z

ReMusica përmbyll edicionin e sivjetmë me Orkestrën e Filarmonisë së Kosovës

Festivali Ndërkombëtar i Muzikës, "ReMusica", do ta përmbyll edicionin e 15-të, pas pothuajse një muaji maratonik me koncerte, me Orkestrën e Filarmonisë së Kosovës. Ky koncert sjellë premierë një vepër të kompozitorit shqiptar, Kushtrim Gashi. Në koncertin, që do të dirigjohet ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.263Z

Gerdeci, ceshtjes i shtohen edhe 13 te pandehur

Ceshtjes se tragjedise se Gerdecit, ku humben jeten 26 persona, i jane shtuar edhe 13 te pandehur te tjere, duke e cuar ne 27 numrin e personave te konsideruar si te pandehur ne kete ceshtje. Lajmin e bejne te ditur burime prane Prokurorise se Pergjithshme, sipas te cilave te pandehurit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.015Z

Të njohësh botën përmes zërit, Vodafon mbrëmje bamirësie për personat e verbër

“Të njohësh botën përmes zërit”. Kjo ka qenë iniciativa që kompania celulare Vodafon Albania ka ndërmarrë në një mbrëmje bamirësie, për të ndërgjegjësuar shoqërinë shqiptare se çfare ndjejnë të verbërit, në pamundësi për të parë botën dhe realitetin që i rre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:55.043Z

Tonin Tërshana: Vaçe Zela kishte pushtet

Tani që edhe mori një banesë sociale nga Bashkia e Tiranës, Tonin Tërshana është rikthyer në qendër të medias. Këtë radhë ai ka folur në gazetën Panorama në lidhje me karrierën e tij si këngëtar. Ai thotë se ka dalë për herë të parë në skenë kur ishte 16 vjeç, në festiv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.206Z

U sulmua me acid nga ish-i dashuri, dërgohet në Itali

Vajya nga Shqiperia eshte derguar me avion per kurim me te specializuar ne spitalin Perino ne Brindizi te Italise. Personi qe bashkejetoi me te disa kohe e sulmoi me acid teksa ajo po ecte ne rruge TIRANE-Një shqiptare 25 vjecare që 5 dite me pare u sulmua me acid ne fytyre nga njeriu me te c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.692Z

Të rinjtë e PD-së dhurojnë gjak

Vizioni Rinor i Partisë së Drejtësisë, dega në Ferizaj, ka organizuar një iniciativë vullnetare për dhurimin e gjakut, duke i dalur kështu në ndihmë Transfuzionit të Gjakut në këtë qytet. Kryetari i vizionit Rinor, Fisnik Idr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama