Rezultate te kerkimit per termin: +Thornton

Total: 120
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.780Z

BSH, Prokuroria kërkon auditet ekryera nga firma “Grant Thornton”

Hetimi për vjedhjen e 713 milion lekëve nga Departamenti i Thesarit do të shtrihet deri në SHBA. Prokuroria e Tiranës mësohet se i ka kërkuar informacione kompanisë audituese “Grant Thornton”, e cila gjatë kotrolleve të saj, nuk arri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.095Z

Skandali/ Kompania e auditit të Bankës së Shqipërisë, me liçensë të hequr

Vjedhja e Bankës së Shqipërisë zbulon një tjetër skandal. Kompania që ishte kontraktuar për të bërë auditin e Bankës së Shqipërisë, Grand Thornton , i ishte hequr licensa. Ajo ishte marrë pa tender, ndërkohë që licensa i është hequr edhe për Kosovën dhe Maqedoninë. Bordi M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.807Z

Arrestohet per pastrimin e dyshemese me dhune

0 brbr brbrJohn Thornton 30-vjec eshte akuzuar se ka rrembyr nje lecke per pastrim nga duart e nje punetoreje dhe ka filluar te pastroje dyshemene e nje hoteli me tre yje ne Bristolbrbr brbrNdihmesja e pastrimit qe ndodhej aty tregon se Thornton filloi pa pritur te behej agresiv dhe te shqetesonte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.147Z

Kompanisë që auditonte BSH iu hoq licenca 4 muaj më parë

Të tjera rreth shkrimit VIDEO TIRANE - Kompanisë që kishte për detyrë të kontrollonte thesarin në Bankës e Shqipërisë i është hequr licenca para dy muajsh. Bordi i Mbikëqyrjes Publike pranë Institutit të Eksp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.142Z

Kompania e auditit të BSH-së, me licencë të hequr

Skandali tjetër Andis Harasani: Kush dhe si janë audituesit ndërkombëtarë të BSH-së? Vjedhja e Bankës së Shqipërisë zbulon një tjetër skandal. Kompania që ishte kontraktuar për të bërë auditin e Bankës së Shqipërisë, Grand Thornton, i ishte hequr licenca. Ajo ishte marrë pa te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.560Z

Auditor dhe këshilltar

Korporata financiare Grand THornton, përveç detyrës si auditor i Korporatës Energjetike të Kosovës, po jep edhe këshilla për kompaninë turke, “Taib” e cila është në garë për ta privatizuar Korporatën. Ministria e Zhvillimit Ekonomik konfirmon rastin dhe po pret mendimin e k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.215Z

Angelina Jolie, tradhëton Brad Pittin?

Transmetuar më 29.04.2014 - 21:57 Kanë afërsisht 10 vjet që janë divorcuar, por ende nuk e kanë harruar njëri – tjetrin. Për më tepër, aktori Billy Bob Thornton, pranon se ende ka kontakt me ish-gruan e tij, Angelina Jo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama