Rezultate te kerkimit per termin: +Tomi +Kola

Total: 89
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.169Z

QKR mbyll zyrën në Kavajë, Kola: Bashkia na hapi pengesa

KAVAJË- Qendra Kombëtare e Regjistrimit do të mbyllë zyrën e saj në Bashkinë e Kavajës dhe do ta hapë atë në komunën Synei me qëllim që banorët të marrin shërbimet. Drejtori i QKR-së Tomi Kola shpjegon se ky vendim është marrë pasi Bashkia e Kavajës ka penguar marrjen e pajisje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.551Z

Kola: QKR smund të manipulojë sistemin elektronik

Kreu i QKR-së hedh poshtë akuzat e PS-së për manipulime në sistem Asnj ministr, drejtor apo specialist nuk mund t jap urdhr t ndrhyhet n sistemin elektronik t Qendrs Kombtare t Regjistrimit. Ky sistem sht i pamanipulueshm dhe kt garanci e japin projektuesit e USAID-it, q kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.188Z

Kola: Sistemi elektronik i QKR-së nuk mund të manipulohet

Drejtori i Qendrës Kombëtare të Regjistrimit, Tomi Kola, i quajti spekulime lajmet e publikuara në media për sa i përket rolit të QKR-së në çështjen e dosjes së shoqërisë "Trans Digging Construction". Sipas Kolës, QKR funksionon në bazë të sistemit elektronik, i konfiguruar në fo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.109Z

Kola: Për 3 muaj u regjistruan 4256 biznese të reja

 Edhe pse biznesi shqiptar është prekur nga kriza globale, kjo nuk ka shërbyer si pengesë për të hapur biznese të reja në Shqipëri. Sipas kreut të Qendrës Kombëtare të Regjistrimit të biznesit, Tomi Kola, pranë këtij institucioni gjatë tremujorit të parë janar-mars 2009 janë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.546Z

Kola: Nuk kemi manipuluar dokumente, Pezullimi erdhi me kërkesën e Ajazit

Sistemi elektronik i QKR sht ndrtuar enkas i pamanipulueshm Pas akuzave nga opozita pr manipulim t dhnash nga QKR-ja, ka reaguar kreu i ktij institucioni, Tomi Kola. Sipas tij, me sistemin q operon Qendra e Regjistrimit t Biznesit e ka t pamundur t manipulojm t dhnat dhe t’i tjetrsojm ato. N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.757Z

Kola Elvis Roshi po bllokon bizneset

I kontaktuar nga Shqiptarja.com drejtori i pergjithshem i Qendres Kombetare te Regjistrimit Tomi Kola ka shpjeguar se diten e sotme ai ka leshuar urdherin per te mbyllur zyren rajonale te Kavajes prane Bashkise e per ta transferuar ate ne Komunen fqinje te Synejit. Zoti Kola si qendron puna me bllok

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.538Z

QKR: Nuk veprojmë me urdhra ministrash. PS: Drejtori i QKR-së të japë dorëheqjen

Qendra Kombtare e Regjistrimit hedh poshte akuzat e Partise Socialiste per manipulim te dhenash ne lidhje me formularin e regjistrimit kompanin 'Mia-International'. Kreu i QKR-se Tomi Kola tha se nuk shtasnj ndrhyrje n sistem pr t modifikuar t dhenat mbi Namik Ajazin, bashkshortin e ministres s Inte

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama