Rezultate te kerkimit per termin: +Tomisllav +Nikolliq

Total: 184
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.420Z

Nikolliq: Serbia s'ka tjetër familje, pos asaj evropiane

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq iu ka bërë thirrje në Bratisllavë pjesëmarrësve në samit të vendeve të Evropës Qendrore që ta mbështesin rrugën e Serbisë drejt Evropës. Ai ka thënë se “Serbia i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.817Z

Nikolliq kundër marrëveshjes ndërshtetërore me Kosovën

 Në një intervistë për gazetën e Beogradit “Veçernje Novosti”, presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, ka thënë se nuk do ta nënshkruajë marrëveshjen ndërshtetërore ndërmjet Beogradit e Prishtinës, m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.332Z

Nikolliq: Serbia ka besim në OKB dhe UNMIK

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, tha sot gjatë takimit me të dërguarin e posaçëm të sekretarit të përgjithshëm të OKB-s, Farid Zarif, se Serbia ka besim të madh në OKB dhe UNIMK, që në punën e vet kanë tr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.023Z

Nikolliq: Duhet marrëveshje e re për dialogun me Prishtinën

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, ka shprehur bindjen se Qeveria e re serbe do të vazhdojë eurointegrimet, reformat dhe bisedimet me Kosovën, por ka thënë se për një gjë të tillë, duhet marrëveshje e re. Në konferencën p&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.977Z

Nikolliq merret me çështje të mbyllura

Deklaratat që kohët e fundit i ka bërë kreu i shtetit serb Tomisllav Nikoliq, për siç thuhet një “konsensus kombëtar” serb, si dhe ofertat për shqiptarët e Kosovës, sipas modelit analog “gjermanët në Itali” ose “gjermanët në Belgjikë”, janë të vonuara,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.195Z

Nikolliq: S’do t’i lëmë kurrë serbët e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, ka uruar patriarkun serb, Irinej, dhe popullin serb ortodoks për Festën e Krishtlindjes. Me këtë rast, ai ka porositur serbët e Kosovës se Beogradi nuk do t’i lërë kurrë ata, raportojnë mediat serb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:12.917Z

Nikolliq: Vizita në Kosovë do të jetë bazë për bisedime

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikoliq ka deklaruar në Beograd, se ka dashur që për Kërshëndellat Ortodokse të jetë në Kosovës, por, siç ka thënë, “këtë nuk e ka mundësuar bashkësia evropiane”. &ld

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama