Rezultate te kerkimit per termin: +Tomisllav +Nikolliq

Total: 184
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.977Z

Nikolliq merret me çështje të mbyllura

Deklaratat që kohët e fundit i ka bërë kreu i shtetit serb Tomisllav Nikoliq, për siç thuhet një “konsensus kombëtar” serb, si dhe ofertat për shqiptarët e Kosovës, sipas modelit analog “gjermanët në Itali” ose “gjermanët në Belgjikë”, janë të vonuara,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.195Z

Nikolliq: S’do t’i lëmë kurrë serbët e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, ka uruar patriarkun serb, Irinej, dhe popullin serb ortodoks për Festën e Krishtlindjes. Me këtë rast, ai ka porositur serbët e Kosovës se Beogradi nuk do t’i lërë kurrë ata, raportojnë mediat serb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:12.917Z

Nikolliq: Vizita në Kosovë do të jetë bazë për bisedime

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikoliq ka deklaruar në Beograd, se ka dashur që për Kërshëndellat Ortodokse të jetë në Kosovës, por, siç ka thënë, “këtë nuk e ka mundësuar bashkësia evropiane”. &ld

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.043Z

Nikolliq shpërbën parlamentin, zgjedhjet me 16 mars

Presidenti i Serbisë Tomisllav Nikolliq ka nënshkruar sot shpërbërjen e parlamentit të Serbisë, dhe ka thirr për zgjedhje të reja më 16 mars. “Qeveria do që të vërtetojë legjimitetin e saj. Mendoj se këtë e duan edhe p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.962Z

Presidenti Nikolliq e anuloi vizitën në Bosnjë

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, sot e ka anuluar vizitën e tij në Bosnjë, pasi një anëtar i presidencës tripalëshe të Bosnjë Hercegovinës, e kundërshtoi udhtëimin e tij, për shkak të arrestimit të ish-komandant

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.051Z

Irinej dhe Nikolliq flasin për Kosovën

Patriarku i Kishës Ortodokse Serbe, Irinej, dhe presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, kanë thënë sot se për “zgjidhjen e çështjes së Kosovës është i nevojshëm uniteti absolut”. “Problemi është shum&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:41.121Z

Nikolliq: Të vendosur ta zgjidhim problemin e Kosovës deri në fund

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq ka thënë se Serbia është e vendosur që ta zgjidhë problemin e Kosovës deri në fund si dhe të mbrojë të drejtat e popullit serb atje, transmetojnë mediat serbe, një deklaratë të ti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama