Rezultate te kerkimit per termin: +Tomisllav +Nikolliq

Total: 184
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.051Z

Irinej dhe Nikolliq flasin për Kosovën

Patriarku i Kishës Ortodokse Serbe, Irinej, dhe presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, kanë thënë sot se për “zgjidhjen e çështjes së Kosovës është i nevojshëm uniteti absolut”. “Problemi është shum&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:41.121Z

Nikolliq: Të vendosur ta zgjidhim problemin e Kosovës deri në fund

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq ka thënë se Serbia është e vendosur që ta zgjidhë problemin e Kosovës deri në fund si dhe të mbrojë të drejtat e popullit serb atje, transmetojnë mediat serbe, një deklaratë të ti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.891Z

Serbia e përkushtuar për zgjidhjen e marrëdhënieve në mënyrë paqësore

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, ka takuar në Nju Jork sekretarin e përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon.Nikolliq ka thënë se Serbia është e përkushtuar për zgjidhjen e marrëdhënieve ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës në mënyrë paqësore dhe me dialog konstruk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.041Z

Serbia e Tomisllav Nikoliqit dhe vazhdimësia e rrugës gebelsiane

11-06-2012 / Nga Skënder Mulliqi Plot 10 vjet zgjati agonia e një shteti I krijuar artificialisht siq ishte ish-Jugosllavia. Dhe kjo krijesë sigurisht që ka mundur të shpërbëhet pa luftë. Por, natyrisht që kështu nuk mendoj vetëm Serbia e cila

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.058Z

Zarif mbështet përfshirjen e OKB'së në bisedime

Shefi i UNMIK-ut, Farid Zarif, ka mbështetur nismën e presidentit të Serbisë, Tomisllav Nikolliq, për përfshirjen aktive të Kombeve të Bashkuara në bisedimet e ardhshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.Gjatë takimit me Nikolliqin në Beograd, Zarif ka theksuar nevojën që negociatat në fj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.314Z

Kocijançiq: Takim simbolik

Përfaqësuesja e Lartë për Punë të Jashtme dhe Siguri e Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, konsideron si shumë të rëndësishëm takimin në mes të presidentes së Kosovës dhe atij të Serbisë. Ajo iu ka bërë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.322Z

Daçiq: Jemi larg nga arritja e marrëveshjes

Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq ka deklaruar se Serbia është larg nga nënshkrimi i marrëveshjes me përfaqësuesit e qeverisë së Kosovës në lidhje me Asociacionin e komunave serbe në Kosovë. Në konferencën për

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama