Rezultate te kerkimit per termin: +Tomisllav +Nikolliq

Total: 184
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.322Z

Daçiq: Jemi larg nga arritja e marrëveshjes

Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq ka deklaruar se Serbia është larg nga nënshkrimi i marrëveshjes me përfaqësuesit e qeverisë së Kosovës në lidhje me Asociacionin e komunave serbe në Kosovë. Në konferencën për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.243Z

Nikolliç pret kryetarët ilegalë të veriut

Presidenti  Serbisë, Tomisllav Nikoliq takon sot në Beograd kryetarët ilegalë të komunave veriore të Mitrovicës, Zubin Potokut, Zveçanit dhe  Leposaviq. Kërkesa për takim është bërë nga përfaqësuesit e komunave në veri, Kërstimir Pantiq, Dragisha Miloviq, Slavisha Ristiq dhe Bran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.040Z

Fyle ia rikujton Serbisë kushtin e Kosovës

Komisionari evropian për zgjerim Shtefan Fyle ka deklaruar në Beograd se Bashkimi Evropian e trimëron Serbinë që të vazhdojë reformat në rrugën drejt Evropës dhe se është prioritet thelbësor “përparimi i dukshëm dhe i qëndrueshëm i marrëdhënieve me Kosovën”.Fyle, që ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.682Z

Nikoliq i hidhëruar me Erdoganin

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, ka anuluar samitin trepalësh të Serbisë, Turqisë dhe Bosnjës, i cili është dashur të mbahet këtë muaj në Beograd, shkruan e përditshmja serbe “Danas”. Sipas burimit të një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:52.285Z

Grubjeshiq: Serbia të ndryshojë, por jo për Berlinin dhe BE'në

Serbia nuk nxiton për t’i plotësuar kushtet për anëtarësim në Bashkimin Evropian, ka deklaruar zëvendëskryeministrja për evrointegrim e Serbisë, Suzana Grubjeshiq.“Ne nuk duhet të nxitojmë”, i tha Suzana Grubjeshiq, së përditshmes beogradase Danas, dhe shtoi se “në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.930Z

Në Bruksel shkon edhe Vuçiqi

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, ka thënë se në takimin e së martës në Bruksel, ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, do të shkojë edhe zëvendëskryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Nikolliq i ka bërë k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.941Z

Shefi i UNMIK-ut takon zyrtarët në Beograd

Shefi i Misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Farid Zarif, do të takojë sot në Beograd presidentin e Serbisë, Tomisllav Nikolliq, kryeministrin Ivica Daçiq dhe shefin e Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Aleksander Vulin.Zarif do të nisë takimet me Vulinin, ka bërë të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama