Rezultate te kerkimit per termin: +Tomisllav +Nikolliq

Total: 184
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.802Z

Nikolliq në Nju Jork diskuton për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, ka udhëtuar drejt Nju Jorkut, për të marrë pjesë në sesionin plenar të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.Siç njoftojnë mediat në Beograd, Nikolliq do të takojë përfaqësues të lartë shtetesh, në mesin e tyre edhe sekreta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.863Z

Nikolliq e Vuçiq pritet të vizitojnë Mitrovicën

Kryetari i Partisë Përparimtare Serbe (PPS), Tomisllav Nikolliq dhe zëvendësi i tij, Aleksandar Vuçiq, pritet të qëndrojnë të mërkurën në veri të Mitrovicës.Këtë informacion e kanë konfirmuar përfaqësues të PPS-së në Mitrovicë.Ata pritet të marrin pjesë në një tubim parazg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.961Z

Nikolliq do kryeministër të ri

Në Serbi kanë nisur të thellohen mospajtimet midis Presidencës dhe Qeverisë. Presidenti Tomisllav Nikolliq ka thënë se Serbia mund të ketë qeveri më të mirë dhe për këtë arsye ai angazhohet për zgjedhje të parakohsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.248Z

Nikolliq: Kosova kurrë shtet

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, ka deklaruar se Kosova kurrë nuk do të jetë shtet, sepse një gjë e tillë “nuk mund të ndodhë pa pajtimin e Serbisë”. “E dimë se Serbia do t’i ekspozohet presionit të tmerrsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.919Z

Nikolliq: Paralele historike midis Serbisë e Izraelit

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, ka thënë se në mes të vendit të tij dhe Izraelit mund të tërhiqen “shumë paralele historike”, pasi të dy popujt “kanë përjetuar rënien e territoreve të tyre historike n&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.929Z

Nikolliq falënderon Putinin për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, ka thënë se vendi i tij është “mirënjohës” për mbështetjen e Rusisë në çështjen e Kosovës. Rusia, aleate tradicionale e Serbisë, nuk e njeh pavarësinë e Kosov

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.088Z

Nikolliq: Millosheviqi e ka ditur mirë se çka është 'kur na rrëshqet Kosova'

Presidenti serb, Tomisllav Nikoliq sot në një intervistë ka thënë se Sllobodan Millosheviqi e ka ditur më së miri se çka do të thotë "kur na rrëshqet Kosova". Nikolliq, në bisedë për procesin e anëtarësimit në BE dhe çështjen e kapitullit 35 ka thënë se i ka paralajmëruar të g

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama