Rezultate te kerkimit per termin: +Tomisllav +Nikolliq

Total: 184
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.961Z

Nikolliq do kryeministër të ri

Në Serbi kanë nisur të thellohen mospajtimet midis Presidencës dhe Qeverisë. Presidenti Tomisllav Nikolliq ka thënë se Serbia mund të ketë qeveri më të mirë dhe për këtë arsye ai angazhohet për zgjedhje të parakohsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.248Z

Nikolliq: Kosova kurrë shtet

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, ka deklaruar se Kosova kurrë nuk do të jetë shtet, sepse një gjë e tillë “nuk mund të ndodhë pa pajtimin e Serbisë”. “E dimë se Serbia do t’i ekspozohet presionit të tmerrsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.919Z

Nikolliq: Paralele historike midis Serbisë e Izraelit

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, ka thënë se në mes të vendit të tij dhe Izraelit mund të tërhiqen “shumë paralele historike”, pasi të dy popujt “kanë përjetuar rënien e territoreve të tyre historike n&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.929Z

Nikolliq falënderon Putinin për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, ka thënë se vendi i tij është “mirënjohës” për mbështetjen e Rusisë në çështjen e Kosovës. Rusia, aleate tradicionale e Serbisë, nuk e njeh pavarësinë e Kosov

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.088Z

Nikolliq: Millosheviqi e ka ditur mirë se çka është 'kur na rrëshqet Kosova'

Presidenti serb, Tomisllav Nikoliq sot në një intervistë ka thënë se Sllobodan Millosheviqi e ka ditur më së miri se çka do të thotë "kur na rrëshqet Kosova". Nikolliq, në bisedë për procesin e anëtarësimit në BE dhe çështjen e kapitullit 35 ka thënë se i ka paralajmëruar të g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.115Z

Judah: Nikolliq e sheh Kosovën me thjerrëza antike

“Nikolliq është i shkëputur nga realiteti dhe e sheh gjendjen në Kosovë me thjerrëza të vjetruara”, ka thënë publicisti britanik, Tim Judah. Sipas tij, nëse presidenti serb Nikolliq këmbëngul me këtë qëndrim, atëherë dialogu eventual me Kosovën, nuk do të çojë askund.D

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.522Z

Daçiq: Në takimet me Clintonin dhe Ashtonin - edhe Nikolliq

Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq, tha sot se në takimin me sekretaren amerikane të shtetit, Hillary Clinton, dhe me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian për politikë të jasahtme dhe siguri, Catherine Ashton, më 30 tetor në Beograd, do të jetë i pranishëm edhe presidenti i S

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama