Rezultate te kerkimit per termin: +Tomisllav +Nikolliq

Total: 184
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.929Z

Nikolliq falënderon Putinin për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, ka thënë se vendi i tij është “mirënjohës” për mbështetjen e Rusisë në çështjen e Kosovës. Rusia, aleate tradicionale e Serbisë, nuk e njeh pavarësinë e Kosov

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.088Z

Nikolliq: Millosheviqi e ka ditur mirë se çka është 'kur na rrëshqet Kosova'

Presidenti serb, Tomisllav Nikoliq sot në një intervistë ka thënë se Sllobodan Millosheviqi e ka ditur më së miri se çka do të thotë "kur na rrëshqet Kosova". Nikolliq, në bisedë për procesin e anëtarësimit në BE dhe çështjen e kapitullit 35 ka thënë se i ka paralajmëruar të g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.115Z

Judah: Nikolliq e sheh Kosovën me thjerrëza antike

“Nikolliq është i shkëputur nga realiteti dhe e sheh gjendjen në Kosovë me thjerrëza të vjetruara”, ka thënë publicisti britanik, Tim Judah. Sipas tij, nëse presidenti serb Nikolliq këmbëngul me këtë qëndrim, atëherë dialogu eventual me Kosovën, nuk do të çojë askund.D

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.522Z

Daçiq: Në takimet me Clintonin dhe Ashtonin - edhe Nikolliq

Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq, tha sot se në takimin me sekretaren amerikane të shtetit, Hillary Clinton, dhe me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian për politikë të jasahtme dhe siguri, Catherine Ashton, më 30 tetor në Beograd, do të jetë i pranishëm edhe presidenti i S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.420Z

Nikolliq: Serbia s'ka tjetër familje, pos asaj evropiane

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq iu ka bërë thirrje në Bratisllavë pjesëmarrësve në samit të vendeve të Evropës Qendrore që ta mbështesin rrugën e Serbisë drejt Evropës. Ai ka thënë se “Serbia i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.817Z

Nikolliq kundër marrëveshjes ndërshtetërore me Kosovën

 Në një intervistë për gazetën e Beogradit “Veçernje Novosti”, presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, ka thënë se nuk do ta nënshkruajë marrëveshjen ndërshtetërore ndërmjet Beogradit e Prishtinës, m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.332Z

Nikolliq: Serbia ka besim në OKB dhe UNMIK

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, tha sot gjatë takimit me të dërguarin e posaçëm të sekretarit të përgjithshëm të OKB-s, Farid Zarif, se Serbia ka besim të madh në OKB dhe UNIMK, që në punën e vet kanë tr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama