Rezultate te kerkimit per termin: +Tomorit

Total: 600
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.254Z

Nis pelegrinazhi në malin e Tomorit

Pelegrinë në malin e Tomorit BERAT- Nis pelegrinazhi i besimtarëve në malin e Tomorit. Dje ishte dita e parë e festës, por pritet që numri i pelegrinëve të kulmojë në ditën e tretë, ku besimtarët kryejnë edhe ritet e kurbanit. Në lartësinë e Kulmakut, në muajin gusht pritet të mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.609Z

Liqenorët në kërkim të pikëve ndaj Tomorit

Nga Marjel Karadaku Pogradecarët, pas ndeshjes së barazuar në fushën e tyre javën e kaluar me matjanët, kërkojnë më e pakta një pikë në transfertën e kësaj jave në Berat ndaj Tomorit vendës. Për këtë, gjatë gjithë këtyre ditëve, trajneri Arben Mahmutaj ka parë dhe riparë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.228Z

Pelegrinazhi në Malin e Tomorit

Në malin e Tomorit në Berat zhvillohet pelegrinazhi i përvitshëm me rastin e festës së Abaz Aliut. Gazetari Ferdinand Samarxhi për Ora News tregon se qindra pelegrinë, kanë vërshuar drejt këtij vendi të shenjtë, për të kremtuar festën pranë teqesë së Abaz Aliut, vend i cili çdo v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.707Z

Berat, mali i Tomorit drejtdegradimit, shfrytëzohet nga privatët

BERAT- Mali i Tomorit, që shtrihet në lindje të qytetit të Beratit, është degraduar plotësisht. Punonjës të firmave private kanë shkatërruar faqet anësore të malit, për ta shfrytëzuar atë për pllakëzat e gur&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.884Z

Klosi: Fund barbarisë në malin e Tomorit, pjesë e projektit 100 fshatra turistikë

Një javë pas operacionit të ndërhyrjes dhe marrjes së masave për ndalimin e shkatërrimit të Malit t Tomorit, ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Z.  Blendi Klosi iu bashkua grupit të të rinjve në ecjen sportive në majën e Malit të Tomorit. Pas ecjes në shtegun turistik drejt kalasë s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.923Z

Skrapar, ende asnjë investim për rrugën e malit të Tomorit

Pelegrinazhi për në malin e Tomorit do të jetë sërish tepër i vështirë për shkak të rrugës së amortizuar. Me gjithë premtimet e bëra disa herë, ende nuk është marrë ndonjë masë. Reshjet e sivjetme kanë vështirësuar edhe më shumë rrugën që të çon për në mali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.760Z

VIDEO LAJM/ Fitoren e Berishës e bekon vetë Abaz Aliu nga mali i Tomorit

I duhet ndihmë hyjnore kryeministrit Sali Berisha për 23 qershor. Këtë ndihmë ia ka ofruar Lefter Maliqi, kandidati i Partisë Demokratike në qarkun e Beratit. Në një miting të vakët, Lefteri tentoi që të zgjonte entuziazëm duke thënë se atje lart nga mali i Tomorit,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama