Rezultate te kerkimit per termin: +Trazirat

Total: 3220
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.128Z

Irani i shqetësuar me trazirat në Bahrejn

Irani ka ftuar kreydiplomatin e Bahrejnit në vend për t’i shprehur shqetësimet lidhur me trazirat e popullatës shiite në këtë ishull të vogël. Në një raport, të publikuar të enjten mbrëma nga agjencia iraniane e lajmeve IRNA, thuhet se një zyrtar i ministrisë së jashtme iranian

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.280Z

SHBA: Rindizen trazirat dhe protestat me sfond racor

Tensione në Ferguson, pas vendimit të gjykatës për të mos dënuar policin Qyteti i Fergusonit në Shtetet e Bashkuara u përfshi nga trazirat më të mëdha në disa muaj, pasi një trupë gjyqësore vendosi të mos ngrejë akuza ndaj një polici të bardhë, i cili qëlloi dhe vrau një adoles

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.848Z

Kosova rrezikohet nga trazirat sociale

 Kosova mund të përfshihet nga trazirat sociale pas zgjedhjeve të 3 nëntorit, paralajmërohet në raportin e organizatës “IHS Jane’s”, të cilën e posedon Tribuna. Kjo organizatë me bazë në Shtetet e Bashkuara të Am

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.461Z

Trazirat ne Egjipt

Kanë bërë valixhet për në plazhet e Egjiptit dhe do të shkojnë. Trazirat në Kajro nuk po ndikojnë në zgjedhjen e shqiptarëve për të kaluar pushimet në brigjet e Sharm el Sheil. Kjo pranohet nga vetë drejtuesit e angjencive tu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.177Z

Trazirat, Irani akuzon edhe SHBA

Teherani zyrtar ka akuzuar sot edhe Shtetet e Bashkuara te Amerikes per pjesemarrje ne organizimin e protestave post-zgjedhore. “Britania e Madhe, SHBA dhe regjimi hebre jane elementet kryesore te perfshire ne trazirat e fundit”, ka deklaruar ministri i Brendshem iranian, Sad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.011Z

FOTO LAJM/ Shërbimi sekret ukrainas arreston agjenten ruse, do nxiste trazirat

Ajo është vetëm 22 vjeç dhe është dërguar nga presidenti rus, Vladimir Putin në Ukrainë, për të nxitur protestat pro- ruse në pjesën jugore të vendit. Shërbimi sekret ukrainas bëri me dije se ka arrestuar në Kherson agjenten ruse, Maria Koleda. Lajmin e bën të ditur Pravda ukra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.884Z

Trazirat në Greqi nuk ndikojnë në turizëm

Nga Express më 05 korrik 2011 në ora 21:45 Përleshjet e dhunshme mes të rinjve dhe policisë në Athinë mund ta kenë dëmtuar imazhin e Greqisë jashtë vendit, por zyrtarët e turizmit besojnë se ky sektor do ta marrë veten këtë vit. Turizmi në Greqi është burim i njërit në çdo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama